„Regitra“ skelbia naują automobilių išregistravimo tvarką: įsigalios nuo gegužės 20-osios

Gegužės 20-ąją keičiasi transporto priemonių išregistravimo tvarka. Nuo šiol sustabdžius automobilio registraciją dėl negaliojančios techninės apžiūros ar draudimo ir per 180 d. to nesutvarkius, jis nebebus automatiškai išregistruojamas. Iš naujo atlikus techninę apžiūrą ar apdraudus automobilį, jo leidimas dalyvauti eisme bus atnaujintas be jokio papildomo mokesčio ir pakartotinių registracijos procedūrų, rašoma pranešime.
„Regitros“ darbuotojams atliekant tapatumo nustatymą reikia padaryti mažiausiai 6 nuotraukas
„Regitros“ darbuotojams atliekant tapatumo nustatymą reikia padaryti mažiausiai 6 nuotraukas / Regitros nuotr.

Šiuo metu, jei automobilis neturi civilinės atsakomybės privalomojo draudimo, techninės apžiūros arba nėra sumokėti valstybės nustatyti mokesčiai, jo registracija sustabdoma. Tik tuomet, kai transporto priemonės valdytojas per 180 d. nepašalina šių priežasčių, kurios draudžia dalyvavimą eisme, automobilis automatiškai išregistruojamas.

Mažės finansinė ir administracinė našta

Panaikinus automatinį transporto priemonių išregistravimą, nebereikės kartoti registracijos procedūrų. Taigi mažės ne tik finansinė, bet ir administracinė našta.

„Šių pokyčių naudą pajus daugelis transporto priemonių valdytojų. Įsivaizduokime tokią situaciją – automobilio registracija sustabdoma, nes nebegalioja techninė apžiūra. Jo valdytojas turės neribotą laiką tai susitvarkyti ir, kai jis tai padarys, leidimas dalyvauti eisme bus atnaujinamas automatiškai be jokio papildomo mokesčio“, – teigia „Regitros“ Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.

Naujoji tvarka galios ir jau seniau išregistruotoms transporto priemonėms

Pokyčiai galios ir tiems asmenims, kurių transporto priemonės buvo automatiškai išregistruotos dar iki naujos tvarkos įsigaliojimo. Jei bus įvykdytos visos prievolės, taip pat nebus pasikeitęs transporto priemonės savininkas, jų registracija taip pat bus atstatoma automatiškai.

Būtina atkreipti dėmesį, kad jei išregistruota transporto priemonė buvo parduota kitam asmeniui, šį faktą būtina deklaruoti „Regitros“ informacinėje sistemoje arba atvykus į padalinį. Kitu atveju, nepranešus apie transporto priemonės savininko pasikeitimą ir pradėjus ją eksploatuoti, registracija bus atkuriama buvusio, t. y. Kelių transporto priemonių registre įrašyto savininko vardu. Esant tokiai situacijai, buvęs automobilio savininkas, pavyzdžiui, gali sulaukti pranešimų apie paskirtą baudą už nusižengimus, kuriuos iš tiesų padarė naujasis savininkas.

Kaip išregistruoti nebetinkamą eksploatuoti transporto priemonę?

Kaip ir iki šiol, norint išregistruoti nebetinkamą naudojimui automobilį, asmuo „Regitroje“ turi pateikti jo sunaikinimo pažymėjimą, kurį išduoda eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojai. Taip pat su savimi turėti registracijos liudijimą bei numerio ženklus, jei jie neprarasti. Tuomet transporto priemonė išregistruojama ir nebegalės būti pakartotinai registruojama. Tais atvejais, kai dėl tam tikrų priežasčių automobilio savininkas negali gauti transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimo, reikia pateikti paaiškinimą raštu apie tokio dokumento nepateikimo priežastis.

„Norisi priminti, kad transporto priemonės naudojimas yra nuolatinė jos savininko ar valdytojo atsakomybė. Asmuo turi užtikrinti, kad eisme dalyvautų tvarkinga transporto priemonė, nekelianti grėsmės nei jam, nei aplinkiniams, ir, be abejonės, neteršianti gamtos. Todėl kviečiame pasirūpinti senų ir nebetinkamų eksploatuoti transporto priemonių išregistravimu bei sunaikinimu“, – sako D.Jurgutis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų