„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Rugsėjo 1-ąją prie pėsčiųjų perėjų – policijos ir savanorių pajėgos

Rugsėjo 1-ąją Lietuvos policija, siekdama užtikrinti eismo dalyvių saugumą pėsčiųjų perėjose ir viešąją tvarką, pasitelkė per 350 savanorių visoje Lietuvoje, rašoma pranešime.
Policijai talkino ir savanoriai
Policijai talkino ir savanoriai / Lietuvos policijos nuotr.

Rūpindamiesi eismo dalyvių saugumu, policijos pareigūnai ne pirmus metus bendradarbiauja su mokyklų atstovais, socialiniais partneriais, įtraukia dvasininkiją ir pilietiškus bendruomenės narius. Kaip ir kasmet aktyviai įsitraukė patyrę policijos rėmėjai, jaunieji policijos rėmėjai ir Šaulių sąjungos savanoriai. Klaipėdoje pareigūnams talkina Karo policijos Klaipėdos įgulos kariai, Kaune – policijos veteranai, Utenoje, be savanorių, į pagalbą atėjo ir Savivaldybės viešosios tvarkos skyrius, Telšiuose – mokyklų savanoriai. Šiais metais pirmą kartą pasitelkta apie 100 Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių net devyniolikoje šalies miestų.

„Labai džiugu, kad atsiranda vis daugiau žmonių, kurie sutinka aukoti savo laiką ir prisidėti prie to, kad šalyje ar mieste būtų saugiau. Jau daug metų rugsėjo pirmosiomis dienomis mums padeda policijos rėmėjai, šauliai, o šiemet prie mūsų prisideda ir šimtai Raudonojo Kryžiaus savanorių, kurių pagalbos policijos pareigūnams labai reikia. Tikimės, kad bendromis pastangomis pasieksime pagrindinį savo tikslą – jaunieji eismo dalyviai saugiai pasieks mokyklas ir darželius“, – sako policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas.

Į pagalbą pareigūnams atskubėję savanoriai padėjo užtikrinti prevencinę ir šviečiamąją veiklą, suteikė pagalbą jauniausiems eismo dalyviams. Naujiems savanoriams policija paruošė atmintines. Savanoriai dirbo visose Lietuvos apskrityje, miestuose ir miesteliuose. Jie budėjo pavojingiausiose, nereguliuojamose perėjose.

„Lietuvos Raudonasis Kryžius rūpinasi ne tik krizės paliestais žmonėmis, kuriems reikia pagalbos ištikus nelaimei. Mums svarbu, kad nelaimių apskritai būtų kuo mažiau, o tam reikia didinti žmonių saugumą ir stiprinti atsparumą grėsmėms kiekvieną dieną. Džiaugiamės, kad galime prisijungti prie Lietuvos policijos akcijos ir taip stiprinti Lietuvos bendruomenes bei didinti mūsų savanorių sąmoningumą“, – sakė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

Visą rugsėjo mėnesį bus skiriamas ypatingas dėmesys eismo saugumui keliuose, gatvėse, pėsčiųjų perėjose prie švietimo ir ugdymo įstaigų užtikrinti.

Bus tikrinamas mokyklinių, maršrutinių autobusų ir kitų transporto priemonių, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, vairuotojų blaivumas.

Bus vykdomos trumpalaikės prevencinės priemonės, skirtos jauno amžiaus vairuotojams (moksleiviams, studentams), tikrinama teisės vairuoti tam tikros kategorijos transporto priemonę turėjimas, saugos diržų naudojimas.

Policija kreips dėmesį į tai, kaip nepilnamečiai, vairuojantys dviračius, elektrinius paspirtukus, mopedus, laikosi kelių eismo taisyklių reikalavimų. Tikrinama, ar pagal amžių jie gali vairuoti tam tikrą transporto priemonę, ar dėvi saugos šalmus, ar elektriniu paspirtuku nevežamas keleivis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs