Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas, „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Ramūnas Šideikis ir „Klaipėdos regiono kelių“ generalinis direktorius Petras Kaučikas.
1200 kv. m parko teritorijoje lankytojai dvi dienas gali išbandyti, kas įvyksta patekus į eismo įvykius. Be adrenaliną keliančių įspūdžių – apsivertimo tikrame automobilyje ar eismo įvykio pojūčių 5D filmo seanse, čia specialiu prietaisu galima patikrinti savo reakcijos greitį bei apžiūrėti pagalbos tarnybų ir policijos naudojamą įrangą.
Į tokio pobūdžio parko sukūrimą bei įrangą investuota apie 1 mln. litų.
„PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas teigė, kad didžiausia Rytų ir Vidurio Europos draudimo grupė PZU savo lėšomis sukūrė ir įrengė šį parką vedina socialinių paskatų – ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje nesaugus vairavimas nusineša labai daug gyvybių ir žaloja žmonių sveikatą. Šiame parke siekiama suteikti galimybę žmonėms patiems išbandyti tas rizikas, kurios kyla patekus į avariją. Plūstelėjęs adrenalinas ir autentiški įspūdžiai, tikėtina, atvėsins norą rizikuoti kelyje. „Jei bus išgelbėta bent viena gyvybė, jei bent vienas žmogus pakeis savo elgesį kelyje, laikysime šį projektą pavykusiu“, – teigė M. Jundulas.
„Automobilis Lietuvos žmonės tapo nebe prabangos preke, o patogia kasdienio susisiekimo priemone. Pagal automobilių skaičių tenkantį gyventojams Lietuva lenkia daugumą Europos šalių, automobilių kiekis mūsų keliuose, miestuose ir kaimuose nepaliaujamai didėja. Natūralu, kad didėja ir grėsmė mūsų sveikatai bei gyvybėms – tiek vairuotojams, tiek keleiviams ir pėstiesiems. Todėl kiekvienam asmeniškai yra labai svarbu įvertinti, įsisąmoninti riziką bei imtis visų saugumo priemonių, siekiant apsaugoti save, visus eismo dalyvius ir ne tik juos“, – pabrėžė Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Ramūnas Šideikis atkreipė dėmesį, kad per praėjusius metus vien Klaipėdoje dėl neatsargaus vairavimo įvyko 227 eismo įvykių. Juose nukentėjo 247 eismo dalyviai, iš jų 5 žuvo. Jo teigimu, šiemet Klaipėdoje užregistruoti 104 eismo įvykiai, kuriuose 4 žmonės žuvo ir 117 sužeista. Kartu pareigūnas paminėjo, kad eismo dalyvių, tarp jų ir vairuotojų, švietimas ir mokymas saugaus eismo klausimais yra viena iš geriausių prevencinių priemonių, o kiekvieno asmeninė patirtis disciplinuoja kur kas labiau nei baudos. Darbas su visuomene, ypač jaunaisiais eismo dalyviais, yra tikslingas ir duoda rezultatų.
„Saugaus kelio parke“ klaipėdiečiai dvi dienas žiūrės 5D kiną, kur penkiais pojūčiais galima saugiai pajusti, kas įvyksta eismo įvykio metu. Drąsiausi galės įlipti į tikrą besiverčiantį automobilį, pademonstruosiantį saugos diržų efektyvumą. Specialiu įrenginiu, kuriuo naudojasi ir profesionalūs lenktynininkai, boksininkai, futbolininkai, bus galima patikrinti savo reakcijos greitį. Išmėginę šį įtaisą, lankytojai galės išsirinkti specialius marškinėlius saugaus eismo tema su Klaipėdos miesto herbu.
Į Klaipėdą iš Lenkijos atkeliavo mobilusis centras PZU PAGALBA – specialia įranga aprūpintas autobusas, vykstantis į nelaimių ir stichijų ištiktas zonas. Tai vienintelis toks autobusas Europoje, aprūpintas palydoviniu ryšiu, prieiga prie informacinių sistemų, teikiantis pagalbą nukentėjusiems nuo gamtos jėgų sukeltų ir kitokių nelaimių, veikiantis kaip informacijos centras. Nuo 2009 m. mobilusis centras padėjo 8,5 tūkst. žmonių Lenkijoje – per potvynius, uraganus ir kt. nelaimes.
Parke dirba ir Klaipėdos kelių policijos pareigūnai – jie lankytojams pristato policijos automobilį, motociklą, naudojamą techniką.
Mažiesiems parko lankytojams įrengta speciali pramogų salelė su žaidimais ir kitomis linksmybėmis saugaus eismo tema. Klaipėdos aikštėje greta „Akropolio“ parkas veikia šeštadienį (12-20 val.) ir sekmadienį (11-16 val.). Apsilankymai nemokami.