Stipri liūtis ketvirtadienio naktį paskandino dalį Vilniaus gatvių. Jomis vos galėjo pravažiuoti automobiliai, kai kurie strigo ir laukė, kol vanduo nuslūgs. Net ir lietus ketvirtadienio dieną išgąsdino ne vieną vairuotoją.
Vilniaus savivaldybei ši problema puikiai žinoma, tačiau ją išspręsti nėra lengva. Skolose skendinčiai savivaldybei būtų nepakeliama našta investuoti į lietaus nuotekų kanalizacijos atnaujinimą ir pagerinimą milijonus.
Sostinėje yra keturios vietos, kurios skęsta prapliupus kiekvienai didesnei liūčiai: Geležinio Vilko gatvės atkarpos ties sankryža su Žalgirio gatve ir po žiedu šalia Lietuvos edukologijos (buvusio Pedagoginio) universiteto, žemiausia T.Narbuto gatvės dalis ir Savanorių prospektas po Gerosios Vilties žiedu. Tai gatvės, kuriomis važinėja itin daug automobilių. Tačiau ir miesto pakraščiuose yra ne viena mažesnė gatvė, kurią liūtis užtvindo arba prineša smėlio ir paverčia beveik žvyrkeliu.
Užsikimšusią lietaus kanalizaciją, į kurią vanduo suneša smėlio, šakų, tenka valyti. Tai daroma, anot Vilniaus savivaldybės Eksploatacijos poskyrio vedėjo Gintauto Kazimiero Niauros, pagal poreikį – sistema nuolat tikrinama ir nustačius, kad reikia valyti, valoma. Per mėnesį vien miesto lietaus kanalizacijos priežiūra kainuoja 300 tūkst. Lt.
Sąnašų valymas ir išvežimas iš lietaus nuotekų kanalizacijos šulinių ir šulinėlių nėra pigus darbas miestui. Vieno lietaus šulinio išvalymas kainuoja 492,49 Lt, o mažesnio šulinėlio – 137,15 Lt. O jų mieste daug – šulinių 28 745, šulinėlių – 14 129.
„Norint išspręsti situaciją šiuose keturiuose taškuose reikalingas lietaus kanalizacijos remontas, papildomai įrengiant atskirus nuvedimus į upę. Tačiau tam būtinos milijoninės investicijos, nes infrastruktūra sena, todėl nepakaktų vien dabartinės kanalizacijos remonto“, – teigė G.K.Niaura.
Gatvės patvinsta, kai staiga prapliupus liūčiai lietaus kanalizacija nebesuspėja susiurbti viso vandens.