„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Susiruošusiems automobiliu į Vilniaus centrą – patarimai, kaip išvengti nemalonumų pasikeitus eismui

Liepos 7 d. Vilniaus senamiestyje įsigaliojus kilpiniam eismui, į centrinę sostinės dalį išsiruošusiems vairuotojams draudikai siūlo atlikti namų darbus, o kelyje būti itin dėmesingiems ir atidiems – kad vairuojant būtų mažiau streso, netektų neplanuotai skubėti ir pavyktų greičiau prisitaikyti prie pokyčių, rašoma pranešime.
Eismo pakeitimai Vilniaus senamiestyje
Eismo pakeitimai Vilniaus senamiestyje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Vilniaus senamiestis, išskyrus kai kurias Vilniaus bei Subačiaus gatvės atkarpas, nepasižymi dideliu avaringumu. Tikėtina, kad vairuotojams įpratus prie kilpinės eismo sistemos ir tranzito ribojimų, eismo įvykių skaičius centrinėje sostinės dalyje ilgu periodu dar labiau sumažės.

Tačiau siekiant išvengti trumpalaikės sumaišties, kuri dažnai lydi eismo naujovių įvedimą, vairuotojams vertėtų apsišarvuoti kantrybe, susiplanuoti ir išbandyti naujus maršrutus“, – sako draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

Gali padaugėti spūsčių aplinkinėse gatvėse

Pasak draudimo eksperto, Vilniaus senamiestį tranzitu dažnai kirsdavusiems vairuotojams derėtų nepatingėti dar namuose prie kompiuterio ar išmaniojo telefono skirti kelias minutes alternatyvių maršrutų paieškai – geriau iš anksto išsinagrinėti eismo pokyčius, nei praleisti 20 minučių važinėjant ratais ir svarstant, kur geriau pasukti norint greičiau pasiekti kelionės tikslą.

„Be to, apribojus tranzitinį eismą centrinėje miesto dalyje, aplinkinėse gatvėse gali padaugėti spūsčių. Todėl iš anksto suplanavus alternatyvius maršrutus tikslinga artimiausiomis dienomis išbandyti juos praktiškai, o po to pasirinkti optimaliausią variantą“, – rekomenduoja A.Žiukelis.

Draudimo specialistas taip pat siūlo artimiausiomis dienomis atidžiau nei įprasta stebėti tiek kelio ženklus, tiek kitų eismo dalyvių veiksmus.

„Patarčiau vairuoti taip, lyg tuo keliu būtų važiuojama pirmą kartą, taip pat dėmesingiau sekti ir kitų vairuotojų elgseną – net jei susiplanavote savo maršrutą iš anksto, tai dar nereiškia, kad kitas taip pat pasiruošė. Dėl šios priežasties galimi įvairūs nesusipratimai, kuriuos gali sukelti vairuotojai, nesilaikantys naujojo ženklinimo“, – komentuoja ekspertas.

Metas naujovėms – itin palankus

BTA eksperto manymu, dabar itin palankus metas apriboti automobilių eismą Vilniaus senamiestyje, kur eismo srautai vasarą tradiciškai sumažėja.

„Dabartinės eismo reguliavimo naujovės, kurioms rengtasi ilgą laiką, yra logiškos – senamiestis neturėtų tapti keliu, padedančiu sutrumpinti kelionę per miestą. Siauros gatvės, daug posūkių, perėjų, pėsčiųjų kelia papildomą ir nereikalingą pavojų eismo saugumui. Be to, nepamirškime, kad viešosios erdvės dėl COVID-19 situacijos šiemet buvo padovanotos lauko kavinėmis, todėl senamiestyje visi paprasčiausiai netilps: ir staliukai, ir pėstieji, ir dviratininkai, ir automobiliai. Logiškas sprendimas, kad vieną iš šių sudedamųjų dalių tenka eliminuoti“, – sako A.Žiukelis.

Draudimo bendrovės atstovo teigimu, įvykus avarijai miesto centre, jei eismo įvykio dalyviai greitai nesusitvarko reikalingų formalumų, bent dalis eismo tiesiog sustoja, nes praktiškai visos senamiesčio gatvės turi tik po vieną juostą.

Šiandien Vilniaus senamiestyje įsigaliojus kilpiniam eismui, gyventojai ir toliau galės privažiuoti automobiliu prie savo namų, darbo vietų ir traukos objektų, tačiau negalės kirsti senamiesčio. Vilniaus miesto savivaldybės teigimu, sprendimas įvesti kilpinio eismo reguliavimą priimtas siekiant sumažinti tranzitinį eismą, kuris senamiestyje sudaro 40 proc., o rytais – iki 70 procentų bendro automobilių srauto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs