Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Suskaičiavo: kas kiek kilometrų lietuvių perkami automobiliai patenka į avarijas?

Nei vienas automobilis nėra apsaugotas nuo avarijų, todėl nieko nestebina, kad kiekviena transporto priemonė kas keletą metų patiria mažesnių ar didesnių apgadinimų. Automobilio rida gali nemažai pasakyti apie jo praeitį ir padėti sužinoti, kiek kartų transporto priemonė buvo patekusi į eismo įvykius.
Mercedes-Benz ML (W164)
Mercedes-Benz ML (W164) / M93/Wikimedia Comons iliustr.

Automobilių istorijos ataskaitas teikianti įmonė „carVertical“ Lietuvoje atliko tyrimą ir nustatė, kiek vidutiniškai kilometrų nuvažiuoja automobilis, kol patenka į avariją.

Automobiliai apgadinami rečiau

Įmonės duomenų analitikai ištyrė, kaip koreliuoja automobilio rida ir avarijų statistika 2021-2023 m. Istoriniai duomenys atskleidė, kad 2021 m. vidutinė Lietuvoje tikrinta transporto priemonė nuvažiuodavo 206 998 km kol patirdavo avariją, 2022 m. šis skaičius nukrito iki 192 958 km, o 2023 m. pakilo iki 215 059 km.

„300 tūkstančių kilometrų ridą turintis automobilis gali būti patekęs į avariją daugiau nei vieną kartą. Nedideli įlenkimai ar nubrozdinimai taip pat priskiriami prie eismo įvykių, todėl naudotų transporto priemonių pirkėjai turėtų atidžiai išsiaiškinti, kokius apgadinimus patyrė automobilis prieš jį pirkdami“, – įspėja automobilių rinkos ekspertas iš „carVertical“, Matas Buzelis.

Nors nedideli apgadinimai neturėtų lemti sprendimo įsigyti konkrečią transporto priemonę, didelę avariją patyręs automobilis gali turėti struktūrinių pažeidimų ir būti nesaugus vairuoti.

Kitose Europos šalyse tikrinti automobiliai į avarijas patenka dažniau

Avarijų tendencijos kaimyninėje Latvijoje šiek tiek skiriasi. 2021 metais iš visų šioje šalyje tikrintų automobilių, Transporto priemonės nuvažiuodavo vidutiniškai 240 247 km iki pakliūdamos į eismo įvykį, 2022 m. – 198 350 km, o 2023 – 188 626 km.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?