Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Patogi sėdėsena – geros vairuotojo savijautos garantas

Vairuotojo sveikatos būklė ir nuotaika turi įtakos jo elgesiui kelyje, o kartu ir kitiems eismo dalyviams. Vienas iš svarbiausių būdų palaikyti gerą savijautą – užimti tinkamą sėdėjimo poziciją, leidžiančią patogiai jaustis vairuojant ilgesnį laiką.
Patogi sėdėsena – geros vairuotojo savijautos garantas
Patogi sėdėsena – geros vairuotojo savijautos garantas / Gamintojo nuotr.

Norėdami keliauti saugiai, vairuotojai turėtų nuolatos stebėti savo sveikatos būklę, o ypač daug dėmesio skirti akims. Pasak oftalmologų, net niekad regos sutrikimų neturėję vairuotojai turėtų retkarčiais apsilankyti pas akių gydytoją, nes simptomai gali atsirasti ir išplisti netikėtai. Dar dažnesnes patikras reikėtų atlikti vyresniems nei 40 metų vairuotojams, nes ši amžiaus grupė turi didesnę regos sutrikimų riziką.

Vairuotojai turėtų kasdien skirti daug dėmesio savijautai. Saugiai vairuoja tas, kuris yra pailsėjęs ir atsipalaidavęs. „Niekada neturėtumėte pro pirštus žiūrėti į nuovargį ar emocijų protrūkius, nes tai gali nukreipti dėmesį. Nors daugeliui žmonių automobilio vairavimas yra kasdieninė rutina, jis reikalauja tinkamos savijautos,” – sako „Renault” vairavimo mokyklos direktorius.

Gera fizinė būklė ir taisyklinga sėdėjimo padėtis yra svarbūs saugų vairavimą užtikrinantys faktoriai. Šie veiksniai tampa ypač reikšmingi, kai važiuojama ilgą laiką. Gerai besijaučiantys žmonės lengviau susikaupia, yra atsparesni nuovargiui ir greičiau po jo atsigauna. Sugebantys išlaikyti taisyklingą sėdėseną kur kas rečiau skundžiasi diskomfortu po ilgo sėdėjimo vienoje pozoje. „Gebėjimas rasti tinkamiausią poziciją prie vairo sumažina nugaros skausmų riziką. O skausmas gali trukdyti vairavimui, nes norint jo išvengti tenka keisti sėdėjimo padėtį,” – teigia „Renault” vairavimo mokyklos instruktoriai.

Prieš išvažiuojant į gatvę reikia nustatyti tinkamą atstumą nuo sėdynės iki vairo bei kitus nustatymus, kurie užtikrintų komfortišką važiavimą ir deramą saugumo lygį nelaimingo atsitikimo atveju. Sėdynė neturėtų būti per arti vairo – atstumas tarp jo ir vairuotojo krūtinės turėtų būti bent 25 centimetrai, kad užtektų vietos išsiskleisti saugos oro pagalvei. Sėdynė taip pat negali būti per toli nuo pedalų, nes tai gali lemti viršutinės nugaros dalies arba kaklo traumas. Siekdami apsaugoti stuburą visada reikia pasitikrinti galvos atlošo aukštį – pakaušis turėtų būti ties atlošo viduriu.

Jei per ilgas keliones nuolatos patiriate nugaros skausmus, derėtų planuoti ilgesnius sustojimus. „Prisiminkite – kai vairuojate, kas 2 valandas turite daryti 15 minučių trukmės pertraukas. Jų metu svarbiausia išlipti iš automobilio, įkvėpti gryno oro ir šiek tiek prasimankštinti. Mankšta yra ypač svarbi, kai sėdėdami prie vairo jaučiate diskomfortą,” – aiškina „Renault” vairavimo mokyklos instruktoriai. Visada reikia turėti galvoje, kad ilgas vairavimas silpnina stuburą ir padaro jį labiau pažeidžiamą.

Taisyklinga padėtis prie vairo:

  • Šlaunys turėtų kuo labiau atsiremti į sėdynę.
  • Patikrinkite, ar tinkamas atstumas tarp Jūsų ir vairo, vienu metu atrėmę nugarą į sėdynę ir uždėję riešą ant viršutinės vairo dalies.
  • Laikykite kairę ranką ties 9 valanda, o dešinę ties 3-ąją.
  • Sėdynė neturėtų būti per toli nuo pedalų, nes tai gali lemti viršutinės nugaros dalies arba kaklo traumas.
  • Nugarą stenkitės išlaikyti tiesiai, kad sumažintumėte nugaros ir kojų skausmų riziką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų