Monciškėse, kur ilsisi ir Paraplegikų bendruomenės nariai, atsirado vadinamoji dviračių gatvė. Ošupio take iki šiol šeimininkaudavo tik dviratininkai ir pėstieji, todėl leidus ir automobilių eismą jie piktinasi, kad sąlygos pablogėjo.
„Ar normalu, kad už Europos Sąjungos lėšas ruošiamas dviračių takas, o vėliau jis paverčiamas gatve?“ – klausia jie.
Tačiau kurorto savivaldybė tikina, kad nei dviratininkams, nei neįgaliesiems sąlygos nepablogės.
Dviračių gatvėje leidžiamas mišrus eismas, tačiau pirmenybė teikiama dviračiams. Jais galima riedėti per visą gatvės plotį, nesilaikant dešiniojo krašto taisyklės, netaikomas reikalavimas važiuoti viena eile paskui vienas kitą.
Tuo metu automobilių vairuotojai negali važiuoti greičiau nei 30 km per valandą greičiu, negali lenkti dviratininkų.
Atkreiptas dėmesys, kad važiuoti šia gatve gali tik specialiųjų tarnybų – policijos, greitosios pagalbos, ugniagesių gelbėtojų – transportas, atvažiuoti iki savo namų ir išvykti iš jų čia gyvenantys žmonės. Visiems kitiems važiuoti automobiliais dviračių gatve draudžiama.
„Pažymėtina, jog už Europos Sąjungos lėšas Ošupio tako atkarpoje nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios buvo įrengta speciali juosta pėstiesiems bei neįgaliesiems. Kiti darbai vykdyti Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšomis“, – situaciją komentavo Palangos savivaldybės atstovė Tamara Zaiceva.
Šioje Ošupio tako atkarpoje atnaujinta danga, praplatintame take įrengtos dvi eismo juostos, iš kurių viena skirta dviratininkams, kita – pėstiesiems bei žmonėms, judantiems neįgaliųjų vežimėliais. Tvarkomoje atkarpoje įrengta ir silpnaregių vedimo juosta. Taip siekiama padidinti visų, ypač neįgaliųjų, saugumą šiame take, informuoja savivaldybė.