Taip nutinka kokioje siauroje senamiesčio gatvelėje ar prie prekybos centro. Dažniausiai automobilį su savo numeriu palikęs vairuotojas pasiteisina: juk tik trumpam.
Tačiau nėra didelio skirtumo – trumpam ar nelabai. Vis tiek kyla pavojus, kad toks vairuotojas taps ne tik kitų eismo dalyvių pykčio strėlių taikiniu, bet ir sukčių auka. Kaip tai vyksta?
Ši schema labai populiarėja Rytų Europoje, itin paplitusi Rusijoje (netrukus suprasite, kodėl), tačiau migruoja ir į Vakarų valstybes.
TAIP PAT SKAITYKITE: Važiuojate į Rusiją? Saugokite valstybinius numerius!
15min jau rašė apie lietuviškų automobilių numerių vagystes Maskvoje. Tai – sena problema. Ne visuomet vagys numerius pasisavina. Dažniausiai paslepia ir prašo išpirkos.
Tokia praktika naudojasi ir naują sukčiavimo bangą sukėlę apgavikai. Portalas „Avtovzgliad“ gavo net kelis panašius skundus.
Palikęs automobilį ne taip, kaip reikalauja KET ir už lango užkišęs savo telefono numerį, vairuotojas netrukus sulaukia skambučio iš nepažįstamo numerio. Dažniausiai tokiems ne vietoje palikusiems automobilius vairuotojams paskambina „praeivis“. Jis pasakoja atsistiktinai ėjęs pro šalį ir matęs piktavalius, kurie žaibiškai nusuko (ar išėmė iš rėmelių) registracijos numerius. Ir galįs suteikti naudingos informacijos, kur tuos numerius rasti.
Be abejo, ne už dyką. Toks geradaris prašo į banko sąskaitą pervesti „tik“ 20 Eur už pirminę informaciją. Arba dar kartą tiek, jei informaciją reikėtų „tikslinti“.
Sukčiams tokie vairuotojai – lengvas grobis. Paprastai su jais susiekti nekyla sunkumų. Nenorėdami gaišti laiko, daugelis ilgai nesiginčija ir už simbolinę sumą sužino, kad jų automobilio registracijos numeriai įmesti į šiukšlių dėžę stotelėje ar paslėpti ant spaudos kiosko stogo.