„Džiugu, jog vilniečiai elgiasi atsakingai – viešajame transporte dauguma dėvi kaukes, o pamiršusiems jas apie taisykles vis dar primena kontrolieriai. Tiek stotelėse, tiek viešajame transporte keleivių prašome laikytis atstumo, intensyviausiose stotelėse nuo šio savaitės specialiai paženklinome saugaus laukimo vietas.
Autobusuose ir troleibusuose esant galimybei rekomenduojame užimti sėdimas vietas, o stovint palikti erdvės šalia stovinčiam. Atidžiai stebime keleivių srautus, ypač – piko metu, taip pat nuo rugsėjo koreguosime tvarkaraščius, transporto priemonių talpą, jog kelionės viešuoju transportu būtų kuo saugesnės", – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.
Saugaus atstumo vietos žymimos tose Vilniaus stotelėse, kuriose fiksuojami didžiausi įlipančių keleivių srautai – viršijantys 3000 keleivių per dieną. Pirmame etape ženklinamos šios stotelės, o ateityje saugaus atstumo vietas planuojama žymėti ir kitose.
- Žaliasis tiltas (abiem kryptimis)
- Vinco Kudirkos aikštė (link Žaliojo tilto)
- Klinikų (link centro)
- T. Narbuto (abiem kryptimis)
- Savanorių prospektas (abiem kryptimis)
- Rūdninkų (link centro)
- Santariškės (link centro)
- Skalvių (pradinė, link centro)
- Europos aikštė (link Žirmūnų)
- Stotis A
- Stotis F
- Sietyno (link Pašilaičių)
- Karaliaus Mindaugo tiltas (link Saulėtekio,)
- Juozo Tumo-Vaižganto (link Vilniaus oro uosto)
- Pramogų arena (link centro)
- Sietyno (link Lazdynų)
- Spaudos rūmai (link Lazdynų)
Keleiviams primenama, kad autobusuose ir troleibusuose, kaip ir kitose viešose uždarose patalpose, būtina dėvėti apsaugines veido kaukes. Be to, kiekvienoje transporto priemonėje keleiviai ras dezinfekcinio skysčio rankoms. Jei keleiviai pastebi, kad autobusas ar troleibusas pilnas, rekomenduojama palaukti kitos transporto priemonės. Planuotis savo keliones pasirenkant mažiau užpildytus maršrutų reisus ir judėjimo laikus patogia galima čia.
Kasdien viešojo transporto vežėjai parkuose atlieka kiekvienos transporto priemonės išorės bei salono valymą. Kruopščiai išvalomas ir dezinfekuojamas kiekvieno autobuso, troleibuso salonas, grindys, plaunama išorė.
Vairuotojų ir keleivių apsaugai jau nuo pat karantino pradžios fiziškai juostomis atskirtos viešojo transporto vairuotojų darbo vietas. Jie nepardavinėja vienkartinių popierinių bilietų, o keleiviai įlipti ir išlipti iš viešojo transporto gali per vidurines ir galines duris.
Vilniečiai ir miesto svečiai greitai ir bet kuriuo metu gali įsigyti bilietus mobiliosiose programėlėse m.Ticket ar Trafi. Ketinantys už kelionę mokėti Vilniečio kortele gali patogiai naudotis e.savitarna ir papildyti Vilniečio kortelę bilietais arba pageidaujama suma pildyti e.piniginę.
Sostinės viešojo transporto keleivių patogumui Vilniečio kortelę įsigyti ir pildyti norimais bilietais galima 281 fizinėje bilietų platinimo vietoje – įmonės „Susisiekimo paslaugos" Klientų aptarnavimo centruose Gedimino pr. 9A arba Geležinkelio g. 16 (Vilniaus geležinkelio stotis, centriniai rūmai), „Rimi", „Maxima" prekybos centruose, „Narvesen", „Lietuvos spauda" ir „Spauda" kioskuose, „Lietuvos paštas" skyriuose, „PayPost" prekybos taškuose. Visų bilietų platinimo vietų žemėlapį rasite čia.
Naujausi tvarkaraščiai visuomet skelbiami www.stops.lt, programėlėse m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 85 210 7050.