Iš viso praėjusį mėnesį į Vokietijos kelius išriedėjo 284 593 nauji automobiliai – tai reiškia 12,7 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai, sakoma Vokietijos federalinės automobilių transporto agentūros (KBA) pranešime.
Vokietijoje automobilių gamintojos smūgį patyrė 2018 metų rugsėjo mėnesį, kai Europos Sąjunga, reaguodama į „dyzelgeito“ išmetamų teršalų apgaulės skandalą, įvedė oro taršos bandymus, žinomus kaip WLTP.
Kelioms automobilių gamintojoms iškilo sunkumų laiku sertifikuoti transporto priemones, o tai sukėlė kliūčių, kurios apkarpė pardavimus ne vieną mėnesį.
„Atsižvelgiant į problemas, kurias praėjusiais metais sukėlė WLTP reglamentai, šiuo metu pasiektas modelių prieinamumas daro teigiamą poveikį rinkai“, – sakoma Vokietijos automobilių pramonės federacijos pranešime.
Labiausiai nukentėjusių automobilių gamintojų „Porsche“ ir „Audi“, gaminančių aukščiausios klasė automobilius, pardavimai spalį padidėjo atitinkamai 498 ir 118 procentų.
„Volkswagen“ markės automobilių pardavimai šoktelėjo 39 proc., o varžovių „Mercedes“ ir „BMW“ pardavimai išaugo vienaženkliais skaičiais.
Vokietijos automobilių pramonės federacija pažymėjo, kad vokiškų automobilių paklausa užsienyje spalį susitraukė 4 proc. palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, o tai patvirtino silpnesnį pasaulio ekonomikos augimą ir paskatino nerimą dėl Vokietijos ūkio augimo sulėtėjimo.
Visgi atrodo, kad pastaraisiais mėnesiais stabilizavosi padėtis, susijusi su 2015 metais kilusiu „dyzelgeito“ skandalu. Naujų automobilių, varomų dyzelinu, dalis tebesiekia maždaug 30 proc. ir yra daug mažesnė nei iki skandalo.
Elektrinių transporto priemonių pardavimai taip pat augo, tačiau spalio mėnesį naujų elektrinių automobilių registruota vis dar mažiau nei 2 proc., tuo tarpu hibridinių transporto priemonių registruota kiek daugiau nei 9 procentai.