Jie buvo apkaltinti sukčiavimu ir mokesčių vengimu, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“.
Tyrėjai „yra įsitikinę, jog atsakovai yra didžiąja dalimi kalti dėl sąmoningo Europos ir JAV institucijų ir vartotojų klaidinimo dėl „Volkswagen“ automobilių išmetamųjų teršalų kiekių atitikties galiojantiems reikalavimams“, pažymima prokuratūros pranešime.
Kaltinimai buvo pareikšti asmenims, dirbusiems „Volkswagen“ nuo 2006 metų lapkričio iki 2015 metų rugsėjo. Prokuratūros atstovas atsisakė atsakyti į klausimą, ar šie žmonės tebedirba bendrovėje.
2015 metų rudenį „Volkswagen“ pripažino, jog 11 mln. visame pasaulyje parduotų dyzelinių automobilių – o tai daugiausia buvo „Volkswagen“ markės automobiliai, nors tarp jų buvo ir „Audi“, „Porsche“, „Škoda“ bei „Seat“ markių transporto priemonių, – buvo įdiegusi vadinamuosius išderinimo įtaisus, kad šios transporto priemonės atliekant jų taršos bandymus atrodytų ekologiškesni negu iš tikrųjų yra.
„Dyzelgeitas“ „Volkswagen“ grupei jau atsiėjo daugiau kaip 30 mlrd. eurų, kuriuos teko skirti automobilių išpirkimui, baudoms ir kompensacijoms. Taip pat buvo suduotas didžiulis smūgis reputacijai.
Oficialius kaltinimus sukčiavimu Vokietijos prokurorai jau pareiškė iš viso 11 žmonių, įskaitant buvusį „Volkswagen“ generalinį direktorių Martiną Winterkorną, kuris atsistatydino praėjus kelioms dienoms po to, kai kilo skandalas.