„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Volkswagen“ gali pritrūkti pinigų baudoms už „dyzelgeitą“ išmokėti

Vokietijos automobilių gamybos kompanija „Volkswagen“ pranešė pasiekusi „konkretų preliminarų susitarimą“ su JAV teisingumo departamentu dėl papildomos 4,3 mlrd. JAV dolerių baudos ir kaltės pripažinimo, kad būtų sureguliuotas vadinamasis „dyzelgeitas“ – skandalas, kilęs išsiaiškinus, kad kompanijos gaminamuose automobiliuose buvo įdiegta oro taršos duomenis padėjusi klastoti programinė įranga.
Dyzelgeitas
Dyzelgeitas / Vida Press nuotr.

Skaičiuojama, kad dėl tokios susitarimo bendrovei gali neužtekti visų lėšų, kurių ji atidėjo „dyzelgeito“ pasekmėms šalinti.

Susitarimui esą dar turėtų pritarti kompanijos valdyba.

„Volkswagen“ pranešė gerokai pažengusi diskusijose su JAV teisingumo departamentu ir Buitinės bei sienos apsaugos tarnyba dėl susitarimo nutraukti kriminalinį tyrimą ir sumokėti baudą. Toks susitarimas pašalintų paskutinę didelę kliūtį sureguliuoti padėtį Jungtinėse Valstijose.

Vida Press nuotr./Dyzelgeitas
Vida Press nuotr./Dyzelgeitas

Remiantis susitarimo sąlygomis, Vokietijos bendrovė sutinka pripažinti jai pateiktus kriminalinius kaltinimus, kurie nėra atskleidžiami. Be to, trejus metus nepriklausomas stebėtojas stebės, ar kompanija laikosi teisinio susitarimo, teigiama „Volkswagen“ pranešime

Toks pranešimas paskelbtas po to, kai praėjusį šeštadienį Majamyje buvo sulaikytas buvęs vienas „Volkswagen“ vadovų, kuris apkaltintas sąmokslu, sukčiavimu ir JAV švaraus oro akto pažeidimu, nes nuslėpė nuo JAV tyrėjų informaciją apie klastoti padėjusią programinę įrangą.

Nors šio skandalo teisinės pasekmės Vokietijos kompanijai kitose šalyse nebuvo labai rimtos, Jungtinėse Valstijose kilęs skandalas sukėlė bendrovei labai rimtų problemų: kompaniją į teismą padavė pirkėjai, tarnybos, valstijų prokurorai, valstijų ir federalinės priežiūros tarnybos.

Pinigų neužteks

Praėjusiais metais „Volkswagen“ sutiko jos automobilių pirkėjams Amerikoje, įnašams į oro kokybės gerinimą ir automobilių pardavėjams sumokėti kompensacijų už maždaug 17,5 mlrd. JAV dolerių. Kompanija iš viso šio skandalo pasekmės šalinti yra atidėjusi 18,2 mlrd. eurų. Tačiau didžioji dalis šių lėšų bus skirta pirkėjų kompensacijoms JAV ir baudoms pagal civilinius ieškinius. Tad akivaizdu, kad šių pinigų neužteks. Tačiau kiek dar kompanijai teks skirti lėšų kol kas sunku pasakyti, nes tai priklausys nuo daugelio veiksnių, nurodoma pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs