Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

10 geriausių miestų pasaulyje dirbantiems nuotoliniu būdu

Plečiantis nuotolinio darbo galimybėms, vis daugiau žmonių ieško miestų ir miestelių, iš kurių galėtų ne tik patogiai dirbti, bet ir juose gyventi, nebrangiai mokėdami už būsto nuomą, nesiskųsdami interneto spartumu ar blogais orais. Nuotolinių darbuotojų įdarbinimo platforma „Deel“ dalijasi dešimčia pasaulio miestų, kurie pastaraisiais metais tapo populiariausi tarp dirbančių nuotoliniu būdu, rašoma pranešime spaudai.
Nuotolinis darbas
Nuotolinis darbas / 123RF.com nuotr.

Londonas, Jungtinė Karalystė

Nuotoliniu būdu dirbantiems skirtame socialiniame tinkle „NomadList“ Londonas įvardijamas kaip vienas geriausių miestų nuotoliniams darbuotojams. Londonas ne tik išsiskiria startuolių kultūra ir emigrantų bendruomene, bet ir pasižymi puikiu interneto greičiu bei veiklų mieste ir už jo ribų pasirinkimu. Tiesa, gyvenančiųjų Londone laukia gana didelės pragyvenimo išlaidos, ypač palyginti su kitais šiame sąraše esančiais miestais. Remiantis „Deel“ duomenimis, iš Londono nuotoliu dažniausiai dirba turinio kūrėjai, duomenų analitikai ir programinės įrangos inžinieriai.

Torontas, Kanada

Torontas yra vienas didžiausių technologijų bendrovių ir startuolių centrų pasaulyje. Nenuostabu, kad šis miestas taip pat yra ir vienas inovatyviausių nuotolinių darbuotojų kultūros atžvilgiu. Dirbantys šiame mieste mėgaujasi didžiuliais atlyginimais, o veiklos po darbo pasirinkimų – apstu. Pavyzdžiui, visai netoli už miesto galima pamatyti gražiausius gamtos stebuklus. Tiesa, kaip ir Londone, Toronte pragyvenimo išlaidos yra didelės, be to, reikia nepamiršti, kad čia gan šaltos žiemos, primenančios Lietuvą. Nepaisant to, daugelis specialistų Torontą laiko viena geriausių vietų dirbti nuotoliniu būdu, o pirmenybę šiam miestui teikia programinės įrangos inžinieriai, projektų vadovai ir vadybininkai.

Buenos Airės, Argentina

Ieškote įdomaus miesto, pasižyminčio europietišku gyvenimo būdu, Pietų Amerikos atmosfera ir minimaliomis pragyvenimo išlaidomis? Buenos Airės yra puikus variantas. „NomadList“ duomenimis, tai – 10 geriausia vieta nuotoliniams darbuotojams ir pirmaujantis pasirinkimas tiems, kurie uždirba mažiau nei 1 000 eurų per mėnesį. „Tai nėra tobulas miestas – teks susitaikyti, kad Buenos Airėse nėra labai greito interneto, o kai kuriose miesto vietovėse galima jaustis kiek nesaugiai. Tačiau šis miestas yra tarsi rojus nuotoliniu būdu dirbantiems darbuotojams, ypač tiems, kurie mėgsta saulę, gerą maistą ir ramią atmosferą“, – sako Liina Laas, „Deel“ plėtros vadovė Baltijos, Vidurio ir Rytų Europos regione.

Madridas, Ispanija

Jei nenorite vykti iki pat Pietų Amerikos, bet svajojate bent kiek pajusti Lotynų Amerikos gyvenimo ritmą, jūsų laukia Madridas. Nors Ispanijos sostinėje anglakalbių keliautojų nėra labai daug, nuotoliniai darbuotojai iš šio miesto turi galimybių uždirbti konkurencingą atlygį, o pragyvenimo išlaidos Madride yra palyginti nedidelės. „Deel“ duomenys rodo, kad šis miestas ypač populiarus tarp nuotoliniu būdu dirbančių turinio kūrėjų, programinės įrangos inžinierių ir duomenų analitikų.

San Fransiskas, JAV

San Fransiskas yra bene kosmopolitiškiausias JAV miestas. Tai puikus miestas nuotoliniams darbuotojams, norintiems linksmų vakarėlių saulėtoje Kalifornijoje. Žinoma, San Fransiskas nėra pigiausias, tačiau tai geras pasirinkimas ieškantiems savęs.

Pasak L.Laas, žmonės San Fransiske dažniausiai dirba žmogiškųjų išteklių skyriuose. „Verta atkreipti dėmesį, kad šiame mieste yra viena stipriausių startuolių kultūrų pasaulyje“, – pabrėžia pašnekovė.

Bogota, Kolumbija

Bogota yra tikrų tikriausias nuotolinių darbuotojų miestas. Tai spalvinga ir gyvybinga vieta, galinti nustebinti kiekvieną. Daugelis vietinių čia dirba nuotoliniu būdu ir naudojasi pelningomis galimybėmis užsienyje, todėl atvykusieji čia tikrai gali įsilieti į klestinčią nuotolinio darbo bendruomenę. „Deel“ duomenimis, Bogotoje dažniausiai samdomi nuotoliniai programinės įrangos inžinieriai, kūrėjai ir pardavimų specialistai.

Bengalūras, Indija

Bengalūras Indijoje yra nuotolinio darbo epicentras. Vietos specialistai čia yra ypač aukštos kvalifikacijos ir laisvai kalba angliškai, o nuotoliniai specialistai čia dažniausiai samdomi kaip žmogiškųjų išteklių vadovai, kokybės užtikrinimo inžinieriai ir techninio turinio rašytojai.

Berlynas, Vokietija

Nors Londonas ar Torontas yra puikūs miestai nuotoliniams darbuotojams dėl jų interneto greičio ir didžiulių emigrantų bendruomenių, kai kuriems kainos tose vietovėse gali būti per didelės. Berlynas pasižymi labai panašiu gyvenimo būdu, tačiau čia pragyvenimas – kur kas pigesnis.

Trečią vietą „NomadList“ reitinge užimančioje Vokietijos sostinėje verda naktinis gyvenimas ir laukia begalė kitų pramogų. Tad norintiems gyventi Europos technologijų centre Berlynas yra puikus pasirinkimas. Būtent todėl Berlyną taip dažnai renkasi nuotoliu dirbantys duomenų analitikai, programinės įrangos inžinieriai ir kūrėjai.

Kezonas, Filipinai

Dažnai jau po kelių mėnesių nuotolinio darbo žmonės pradeda ieškoti miestų, kur mažesnės pragyvenimo išlaidos ir geresnės oro sąlygos. Dėl šios priežasties Kezonas tapo nuotolinių darbuotojų itin pamėgta vieta. „Daugelis šalies specialistų yra ne vietiniai, tačiau aplinka čia tokia gera ir viskas taip nebrangu, kad daugelis klientų aptarnavimo specialistų, virtualių asistentų ir žmogiškųjų išteklių profesionalų pasirinko šią vietą ilgesniam laikui.“

Lagosas, Nigerija

Galbūt kiek nustebins, bet Nigerija tampa vis populiaresnė tarp nuotolinių programinės įrangos kūrėjų ir inžinierių. Kaip rodo „Deel“ duomenys, vadybininkai, turinio kūrėjai ir produktų dizaineriai taip pat dažnai dirba būtent iš Nigerijos. Na, o pats Lagosas tampa vis labiau žinomas tarp dirbančių nuotoliniu būdu ir, nors dabar šis miestas „NomadList“ sąraše užima 221 vietą, jis sparčiai kyla. Žemos pragyvenimo išlaidos, puikus oras, įspūdingos bendradarbystės erdvės, didelė tarptautinė bendruomenė ir plačiai paplitusi anglų kalba tarp vietinių yra keletas priežasčių, lemiančių augantį Lagoso populiarumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų