07 30

130 mln. kainavę atliekų rūšiavimo įrenginiai – neefektyvūs: Seimas leidžia uždaryti, tvarkytojai norėtų optimizuoti

Liepos viduryje Seime buvo priimtas įstatymas, kuriuo remiantis netolimoje ateityje bus galima atsisakyti antrinių atliekų rūšiavimo įrenginių. Jie naudojami beveik dešimt metų, o į jų įrengimą sudėta apie 130 mln. eurų, todėl Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija (LRATCA) tokį planą laiko labai neūkišku. Maža to, perspėja apie galimas rizikas. Tuo tarpu sprendimo šalininkai bado į skaičius – šiuose įrenginiuose išrūšiuojama labai mažai perdirbtinų atliekų.
Koliažas
Koliažas / Luko Balandžio, Žygimanto Gedvilos ir J.Urbanavičiaus asmeninė nuotr.

Seimui neseniai atvėrus kelią atsisakyti vos prieš dešimtmetį statytų mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginių, atliekų tvarkymo sferoje tvyro nevienodos nuotaikos.

Įstatymo pokyčius pasiūlęs Seimo narys konservatorius Justinas Urbanavičius sako, kad šie įrenginiai yra labai neefektyvūs ir skleidžia nemalonius kvapus, todėl jų reikia atsisakyti.

Tuo tarpu LRATCA prezidentas Žilvinas Šilgalis, nors ir nesiginčija neefektyvumo, ragina skirti papildomas investicijas, kad didžiulės ES ir savivaldybių investicijos nenueitų veltui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis