15min bendruomenės koordinatorė Diana: ką ji veikia ir ką turi žinoti komentatoriai

Pirmadienį portalas 15min atsisakė anoniminių komentarų, o su registruotais vartotojais nuo šiol bendrauja bendruomenės koordinatorė Diana Petruškienė. Kaip aktyviai registruojasi ir komentuoja 15min skaitytojai? Kaip pasikeitė patys komentarai? D.Petruškienė atsako į dažniausiai užduodamus skaitytojų klausimus.
Diana Petruškienė, 15min bendruomenės koordinatorė.
15min bendruomenės koordinatorė Diana Petruškienė.

– Diana, praėjo keturios dienos, kai 15min atsisakė anoniminių komentarų ir komentuoti leidžia tik prisiregistravusiems vartotojams. Kas ir kaip pasikeitė? Kokie rezultatai?

– Rezultatai džiugina. Ir anksčiau vartotojai galėjo registruotis susikurdami paskyrą portale: naujų registracijų būdavo apie 200 per parą. O kai uždarėme anoniminius komentarus, jau pirmąją dieną prisiregistravo apie 700 naujų vartotojų. Tiesa, ne visų pateikti duomenys atitiko mūsų Komentavimo taisykles – registruojantis prašome nurodyti pilną vardą bei pavardę. Tad dalis – nors ji nedidelė, – registracijų nebuvo patvirtinta.

Per keturias šios savaitės dienas sulaukėme daugiau nei 1800 naujų registruotų vartotojų. Per tą laiką portale buvo palikta apie 1700 komentarų.

Iš viso jau turime apie 15 000 registruotų ir patvirtintų vartotojų bendruomenę.

– Ar pastebi, kad komentarai tapo kultūringesni, o komentuotojai – labiau atsakingi?

– Labai džiugu, kad žmonės komentuodami nebijo išsakyti savo nuomonės tikruoju vardu, net ir kritiškos nuomonės. Vardas ir pavardė įpareigoja, ir rašydamas iš tiesų atsakai už savo žodžius. Tai išties jaučiama.

– Kokią dalį komentarų dabar sudaro netinkami komentarai, kitaip tariant, tokie, kuriais kurstoma nesantaika, patyčios, diskriminacija? Ar jau teko pašalinti tokių komentarų?

– Tokių komentarų smarkiai pamažėjo. Keli įžeidžiantys komentarai buvo pašalinti. Apie netinkamus komentarus, kurie kursto nesantaiką, skatina patyčias, yra įžeidžiantys, ir toliau skatiname pranešti ir savo skaitytojus.

– 15min taisyklės skelbia, kad komentuoti galima tik prisiregistravus savo tikruoju vardu. To nepadarius, bendruomenės koordinatorė gali paprašyti patikslinti prisijungimo duomenis. Skaitytojams smalsu: nejaugi jų prašysi paso ar ID kortelės kopijos?

– Ne, tokių prašymų tikrai nebus. Dažniausiai žmonės, kurių registracija buvo atmesta dėl abejotinos pavardės ar kitų duomenų, man atsako į laišką patikslindami, kad tai tikri jų duomenys, kai kurie net atsiunčia „Facebook“ ir kitų socialinių tinklų nuorodą, kuriuose irgi galima matyti jų duomenis.

Ta dalis vartotojų, kurių pateikti prisijungimo duomenys atrodo abejotini, nėra didelė. Todėl esame linkę ryšius su bendruomene grįsti pasitikėjimo principu. Kol kas tai puikiai veikia.

– Skaitytojai Komentarų erdvėje taip pat pastebi įspėjimus „Šis vartotojas dar nepatvirtintas 15min bendruomenės koordinatoriaus“. Kokia tvarka, per kiek laiko patvirtinamas naujas vartotojas?

– Toks užrašas atsiranda iš karto prisiregistravus ir pradėjus komentuoti, jei aš jūsų registracijos dar nepatvirtinau arba jeigu atmečiau. Tokiu atveju, jei atmečiau dėl netikslių duomenų, šis užrašas išlieka tol, kol jūs pataisote savo anketoje duomenis, ir kol aš juos patvirtinu.

Jei savo duomenų nepataisysite, užrašas matysis prie jūsų komentarų dvi savaites, po to jūsų komentarai bus paslėpti ir prarasite teisę komentuoti.

– Skaitytojai pastebi, kad naujoji tvarka neužkerta kelio kurtis netikras socialinių tinklų anketas ir jomis registruotis komentuoti 15min portale. Ką galėtum atsakyti jiems?

– Taip, 100 proc. nepatikrinsim, ar jūsų duomenys tikri, ar anketa vis dėlto sukurta tik tam, kad galėtumėte prisiregistruoti ir komentuoti. Tebūnie tai kiekvieno asmeninis reikalas ir sąžinė. Kaip ir minėjau, esame linkę ryšius su registruotų vartotojų bendruomene grįsti pasitikėjimu.

– Dalis skaitytojų nerimauja, kad prisijungimo duomenys, kuriuos jie pateikia, gali būti perduoti trečiosioms šalims. Ką gali jiems atsakyti?

– Jūsų prisijungimo duomenys tikrai nebus perduoti trečiosioms šalims, tai apibrėžta mūsų taisyklėse. Šiuos duomenis – vardą, pavardę, el. paštą naudojame tik susisiekti su savo bendruomene.

VIDEO: Interneto higiena: pirmoji produktų linija interneto vartotojams

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų