Kaip bendrovės išplatintame pranešime spaudai teigia bendrovės direktorė Jolanta Sprainaitienė, naujas pavadinimas reiškia ir naują įmonės veiklos etapą.
„Paslaugų pobūdis mus įpareigoja būti šiek tiek konservatyviais. Mes saugome istorinį ir architektūrinį palikimą, kurį perėmėme, gerbiame kiekvieną tikėjimą, puoselėjame ritualinius laidojimo papročius ir tradicijas, tačiau niekas nestovi vietoje – keičiamės ir mes. Per pastaruosius trejus metus atnaujinome ne tik savo materialinę bazę, bet ir verslo filosofiją“, – sako Jolanta Sprainaitienė.
Mums galima paskambinti bet kuriuo paros metu, pasikalbėti apie iškilusius rūpesčius ir gauti patarimų – sunkiu netekties momentu tokios pagalbos tikrai reikia.
Jos teigimu, investavusi į rūmais vadinamo pastato išorės ir vidaus interjero atnaujinimą, automobilių parką ir paslaugų plėtrą, bendrovė sutelkė dėmesį ne į greitą finansinę grąžą, bet į aptarnavimą ir bendravimą su visuomene.
„Siekiame, kad žmonės pirmiausiai mus matytų kaip nuoširdžius patarėjus. Mums galima paskambinti bet kuriuo paros metu, pasikalbėti apie iškilusius rūpesčius ir gauti patarimų – sunkiu netekties momentu tokios pagalbos tikrai reikia“, – tvirtina „Ritualo“ vadovė.
Bendrovės specialistai yra apmokyti bendrauti su nelaimę išgyvenančiais žmonėmis, išmano įstatymus ir apeigas. Jie kiekvienam geranoriškai paaiškina, kaip sutvarkyti būtinus dokumentus, kaip pasiruošti ir išlydėti išėjusiuosius, suteikia informaciją apie valstybės skiriamas pašalpas ir kitus aktualius dalykus. Pageidaujantiems pasiūlo pargabenimo, šarvojimo ir kitas paslaugas.
Vilniaus laidojimo rūmai sostinės Olandų gatvėje veikia nuo 1975 metų. 4300 kvadratinių metrų pastate yra 12 šarvojimo salių, veikia laidojimo reikmenų parduotuvė, vežimo paslaugoms skirta 10 automobilių.
2013 metais buvo renovuotas pirmojo korpuso fasadas ir trys šarvojimo salės, 2014-aisiais atnaujinta parduotuvė, 2015 metais – dar trys šarvojimo salės. Vilniaus laidojimo rūmuose „Ritualas“ šiuo metu dirba 58 darbuotojai.
Skandalingas šleifas
Vilniaus laidojimo rūmams pokyčių prireikė po to, kai už grotų atsidūrė tuometis Vilniaus laidojimo rūmų direktorius bei Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos vadovas Vitalijus Gasperovičius. Jis buvo apkaltintas sukčiavimu, rūmus valdžiusios bendrovės akcininko advokato Sergejaus Novikovo nužudymo organizavimu.
Teisininkas ir politikas Sergejus Novikovas buvo nudurtas 2011 m. birželio 1-ąją sostinės K.Kalinausko gatvėje, kai išėjo iš banko „Citadele“. Jau netrukus ėmė aiškėti, kad tai užsakomoji žmogžudystė, susijusi su laidotuvių verslo užkulisiais. Manoma, kad S.Novikovo nužudymas susijęs su ritualinių paslaugų verslu – bijota, jog S.Novikovas perims verslą į savo rankas ir, pradėjęs tikrinti finansinius dokumentus, pamatys nusikalstamus finansinius sandorius.
2013 m. lapkritį Vilniaus apygardos teismas V.Novikovo nužudymo byloje advokato žudiku pripažintam dambrauskinių gaujos lyderiui Jonui Dambrauskui teismas skyrė 18 metų nelaisvės (iš jų 10 – kalėjime), V.Gasperovičiui panaikinti kaltinimai užsakius V.Novikovo nužudymą. 7 metus nelaisvės pataisos namuose V.Gasperovičiui paskirta už kitus finansinius nusikaltimus. Nuosprendis buvo apskųstas.