Investuotojų ir pensijų fondų bankams pareikštą atitinkamą kolektyvinį ieškinį federalinis teisėjas priėmė kovo mėnesį.
Jame įtarimai manipuliavus ISDAfix norma, į kurią orientuojamasi palūkanų normų išvestinių finansinių priemonių rinkoje, buvo pareikšti iš viso 15 bankų.
Prašymo atmesti ieškinį nepriėmęs teisėjas Jesse‘as Furmanas pareiškė, kad bankams pareikštos pretenzijos yra panašios į kaltinimus, kai kuriems iš šių bankų pareikštus byloje dėl manipuliavimo LIBOR norma.
Pasak teisėjo, „atrodo, kad tokio pobūdžio manipuliavimas normomis gali būti ekonomiškai naudingas ir įmanomas, nes daugelis bankų (įskaitant kai kuriuos iš kaltinamųjų) yra pripažinę, kad maždaug tuo pat laikotarpiu buvo susimokę dėl panašių orientacinių normų, įskaitant LIBOR, nustatymo, kad galėtų kuo labiau padidinti pelną“.
Įtariama, kad bankai 2009–2012 metais tarpusavyje derindavo kasdien nustatomą palūkanų normų apsikeitimo sandorių orientacinę normą.
Pagal susitarimą „JP Morgan“ sumokės 52 mln. JAV dolerių, o „Bank of America“, „Credit Suisse“, „Deutsche Bank“ ir „Royal Bank of Scotland“ – po 50 mln. JAV dolerių.
„Citigroup“ sumokės 42 mln. JAV dolerių, o Didžiosios Britanijos „Barclays“ – 30 mln. JAV dolerių.
„Džiaugiamės, kad šie bankai mūsų klientams siūlo grąžinti šimtus milijonų JAV dolerių“, – pareiškė ieškovams atstovaujantis advokatas Davidas Scottas.
Aštuoni kiti bankai, įskaitant „BNP Paribas“, „Goldman Sachs“, HSBC ir „Morgan Stanley“, prie susitarimo neprisijungė.