Pasak A.Armonaitės, natūralu, kad valstybės parama dabar yra skirstoma lėčiau nei per pirmąją pandemijos bangą, nes šiuo metu remiamas kur kas didesnis įmonių skaičius.
Įmonės jau nuo sausio 20 dienos gali kreiptis valstybės subsidijų, jeigu jų apyvarta krito 30 proc. arba daugiau.
Ekonomikos ministerijos duomenimis, 11 tūkst. įmonių jau yra išmokėta 25 mln. eurų.
Susitikusi su Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Lietuvos verslo paramos agentūros vadovais A.Armonaitė sakė, kad iš institucijų prašo trijų dalykų.
Ten, kur yra nedidelės paramos sumos ir nedidelės įmonės, prašėme nerodyti perdėto dėmesio.
Ministrė žurnalistams sakė, kad institucijų paprašyta būti proaktyviomis, identifikuojant technines ir kitokias problemas skirstant paramą.
Be to, ji tvirtino paprašiusi aktyviau bendrauti su įmonėmis, jeigu paramos skyrimas užtrunka.
„Dalis įmonių nežino, kokioje stadijoje yra jų paraiška (gauti paramai – 15min)“, – sakė A.Armonaitė.
Anot jos, subsidijų dėl patikrinimų gausos iki šiol dar nėra gavusios dalis mažų įmonių. Ministrė paprašė su parama tokioms įmonėms paskubėti, nepersistengiant su jų tikrinimu.
„Ten, kur yra nedidelės paramos sumos ir nedidelės įmonės, prašėme nerodyti perdėto dėmesio jas tikrinant ir tiesiog paspartinti joms paramą“, – kalbėjo ekonomikos ministrė.
150 mln. eurų subsidijoms sudaro didžiąją dalį pirmojo gruodį prisiekusios Vyriausybės patvirtinto paramos nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui paketo. Dar 30 mln. eurų šiame pakete yra numatyta paskoloms.
Be to, valdžia palaipsniui tvirtina ir antrąjį paramos paketą, iš kurio pinigų sulauks ypač nukentėjusios įmonės (kurių apyvarta krito 60 proc. arba daugiau), savarankiškai dirbantieji ir turgaus prekeiviai. Taip pat numatytos kompensacijos darbuotojus dėl koronaviruso testuojančioms įmonėms.