„Realiai yra lietuvių svajonė turėti startuolį vienaragį. Estai turi „Skype“, o mes ne. Mums labiausiai trūksta to „vienaragio“ ir mes esame paieškose to „vienaragio“, – spaudos konferencijoje sakė A.Stonys.
Jo teigimu, viena sėkminga bendrovė Lietuvoje paskatintų kitus žmones kurti savo įmones ir paspartintų startuolių bendruomenės plėtrą.
„Tai reikalinga patiems lietuviams. Jiems reikia sėkmės istorijų. Tada dar labiau paskatins savo įmones kurti, dar labiau nebijoti ir rizikuoti. Tas vienaragis net nereikalingas, kad reklamuotume Lietuvą, o jis reikalingas, kad padrąsintume lietuvius išeiti iš garažų“, – kalbėjo A.Stonys.
Startuoliai yra aukštos pridėtinės vertės sektoriuose veikiančios ir didelį augimo potencialą turinčios įmonės. Jų verslo modeliai dažnai yra netvarūs, todėl startuolių veiklą dažniausiai finansuoja išorės investuotojai, pavyzdžiui, rizikos kapitalo fondai.
Verslo skatinimo agentūros „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos skatinimo padalinio „Startup Lithuania“ vadovė Roberta Rudokienė sakė, jog startuolių ekosistema šiandien – geros būklės.
„Mūsų sistema auga ir startuolių skaičius auga. Investicijų galimybių atsiranda daug ir įvairesnių. Turime startuolių, idėjų ir investicijų. Lietuvos startuolių ekosistema yra pakankamai žinoma Europoje ir plačiau. Ypatingai stiprus mūsų „fintech“ sektorius“, – spaudos konferencijoje kalbėjo R.Rudokienė.
Lietuvos verslo angelų tinklo „LitBAN“ vadovas Gytenis Galkis tvirtino, kad Lietuvos startuolių sistemai reikia laiko, kad ji augtų ir suklestėtų. Be to, jis pridūrė, kad pastaruoju metu atsiranda vis daugiau startuolių finansavimo galimybių, o tai skatina plėtrą.
„Verslios Lietuvos“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra maždaug 400 startuolių. Ūkio ministerija nori, jog 2020 metais jų veiktų 1 tūkst.
Trečiadienį–ketvirtadienį Vilniuje vyksta vienas didžiausių Centrinėje ir Rytų Europoje startuolių renginys „Startup Fair. Growth“.