Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Lifosa“ planuoja atnaujinti veiklą

Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ praneša pradedanti palaipsniui rengtis atnaujinti gamybą. Jos tęstinumas priklausys nuo įvairių ekonominių, veiklos ir teisinių aplinkybių, rašoma „Lifosa“ pranešime spaudai.
Lifosa
Lifosa / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 2 Lifosa, AB Trąšos

AB „Lifosa“ vadovybė pažymi, kad bendrovės tikslas yra ir lieka tvari, darbuotojams ir regionui vertę kurianti gamyklos veikla. „Lifosa“ yra unikali Europos fosforo trąšų gamykla, kuri teikia darbo vietas maždaug tūkstančiui darbuotojų ir kuri reikšmingai prisideda prie Lietuvos ekonomikos. Taigi bendrovei buvo ir yra svarbu užtikrinti, kad būtų tinkamai pasirūpinta visomis prielaidomis stabiliai ir tvariai gamyklos veiklai.

Pasak įmonės vadovybės, „Lifosos“ prekės ženklas ir gaminiai yra paklausūs ir pelnę klientų Europoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje pripažinimą. Galimybėmis sklandžiai sugrąžinti pažangius „Lifosos“ gaminius į rinką šiuo metu yra pasirūpinta.

„Lifosos“, vienos didžiausių ir moderniausių Europoje fosforo trąšų gamybos bendrovių, gamykla kasmetiniam planiniam remontui buvo sustabdyta 2023 m. gegužę. Nuo to laiko įmonės veikla nebuvo atnaujinta.

Paskutinį kartą atnaujinti „Lifosos“ gamybą planuota kovą. Įmonės nepriklausomos profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Varnas BNS teigė tuomet teigė iš vadovybės girdėjęs, jog galutiniai sprendimai dėl tolesnės įmonės veiklos yra „labiau dienų, o nebe savaičių ar mėnesių klausimas“, tačiau tai labiausiai priklausys nuo to, ar bankai nestabdys bendrovės atsiskaitymų.

Portalas „S&P Global“ pernai rašė, kad „Lifosos“ akcininkai, planavę nuo 2023 metų spalio laikinai konservuoti gamyklą, siekia atnaujinti gamybą, o kartu – azoto ir fosforo trąšų tiekimą pasauliniams klientams.

„EuroChem Group“ pernai liepą pranešė svarstanti galimybę „Lifosą“ nuo spalio konservuoti ir ieškoti galimybių tęsti gamyklos veiklą. Gamykla anksčiau teigė, kad dirbant dabartinėmis sąlygomis, kai jos sandorius griežtai tikrina Vyriausybės paskirta laikinoji administratorė, įmonė praranda didžiules pajamas, jai sunku dirbti pelningai, todėl ji siekia švelnesnės kontrolės.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė pernai sakė, kad įmonė veiklą tęsti gali su laikinojo administratoriaus priežiūra, o ar „Lifosa“ toliau dirbs, priklauso nuo įmonės vadovybės. Premjerė Ingrida Šimonytė tuomet teigė, jog Vyriausybė yra suinteresuota „Lifosos“ veiklos tęstinumu.

„Sodros“ duomenimis, gamykloje šiuo metu dirba 882 darbuotojai.

2022 metų kovo 9-ąją Europos Sąjungai paskelbus sankcijas Kremliui artimam Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos „Lifosos“ sąskaitos.

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai bendrovei „EuroChem Group“, kurios 90 proc. akcijų valdo Kipro įmonė „AIM Capital“ – ji iki karo Ukrainoje priklausė A. Melničenkai, o šiuo metu jos naudos gavėja yra verslininko žmona Aleksandra. Jie abu įtraukti į ES sankcionuojamų asmenų sąrašą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs