Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

„Achema“ galutinai pralaimėjo ginčą su „Litgrid“ dėl 0,6 mln. eurų

Jonavos trąšų gamintoja „Achema“ galutinai pralaimėjo ginčą su elektros perdavimo bendrove „Litgrid“ bei jos antrine įmone „Tetas“ dėl 567 tūkst. eurų nuostolių už tinklų remonto metu įmonei atjungtą elektrą kompensavimą.
„Litgrid“ sistemos valdymo ir duomenų centro atidarymas
„Litgrid“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) rugpjūčio 13 dienos atsisakė priimti „Achemos“ skundą dėl Apeliacinio teismo gegužės 7 dienos sprendimo – teismas tuomet atmetė „Achemos“ pretenziją „Litgrid“ ir paliko nepakeistą 2019 metų balandžio 1 dienos Vilniaus apygardos teismo nutartį.

„Šiuo atveju kasacinio skundo argumentais nepagrindžiama, jog egzistuoja teisinis pagrindas peržiūrėti bylą kasacine tvarka“, – rašoma LAT nutartyje.

Ginčas kilo po to, kai 2013 metų balandį sutriko elektros tiekimas „Achemai“ – įmonė dėl jo kaltino „Litgrid“ ir „Tetą“, tačiau pastarosios teigė, kad incidentas įvyko „Achemai“ neatjungus diferencinės apsaugos – tai padaryti įmonė privalėjo.

„Achema“ teismams teigė, kad „Litgrid“ ir „Tetas“ pradėjo tinklo bandymus ir išjungė gamyklos elektros įrenginį nesuderinę paraiškų su „Achema“, be to, anot įmonės, nebuvo atsižvelgta į Kauno technologijos universiteto (KTU) ekspertų atliktą ekspertizę.

Tačiau Apeliacinis teismas pabrėžė, kad „Achemos“ atstovai pažįsta KTU ekspertus, o pastarieji teismo posėdyje pripažino, jog dokumente yra techninių klaidų, broko ir netikslumų.

Pirmosios instancijos teismas aukštesnę galią turinčiu dokumentu pripažino Valstybinės energetikos inspekcijos surašytą aktą, kurio išvados buvo priešingos KTU ekspertų išvadoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus