Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Achema“ pernai smego: pardavimai krito net 36 proc.

Dėl smukusių trąšų kainų ir vykdytos modernizacijos, AB „Achema“ pajamos pernai, palyginti su 2015 metais, krito net 36 proc., rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.
„Achema“ švenčia 50-ąjį jubiliejų
„Achema“ pernai smego: pardavimai krito net 36 proc. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 2 Achema, AB Trąšos

Didžiausią įtaką pardavimų kritimui turėjo 2 pagrindiniai faktoriai: pernai vykdyta ilgalaikė modernizacija, kurios metu nebuvo gaminama dalis produktų ir, vienas didžiausių per pastarąjį penkmetį trąšų kainų nuosmukis.

„2015 metų pabaigoje prasidėjusi trąšų kainų kritimo tendencija tęsėsi iki 2016 metų lapkričio. Tačiau manome, kad rinkos kainų dugnas buvo pasiektas 2016 vasarą ir šiais metais tikimės kiek aukštesnio kainų ir pardavimų lygio, nei 2016 metais. Tačiau rinkoje ir toliau bus pakankamai iššūkių – į azotinių trąšų rinką jau įžengė JAV trąšų gamintojai su savo naujais gamybiniais pajėgumais, nenuspėjami Kinijos gamintojų veiksmai, konkurenciją didina ir rytų kaimyninių valstybių planai toliau vystyti trąšų sektorių,“ – pranešime cituojamas „Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas

Remiantis audituotais duomenimis, AB „Achema“ pardavimo pajamos 2016 m. siekė 359,3 mln. eurų ir buvo 36 proc. mažesnės nei 2015 m. (562,6 mln. eurų). 2016-aisiais produkcijos pardavimų apimtys sumažėjo 12 proc., kas sudarė 310 tūkst. tonų mažiau nei 2015 m.

Už praėjusius metus AB „Achema“ skaičiuoja 4,4 mln. eurų pelno prieš apmokestinimą.

„Nors pajamos ir pelnas sumažėjo, tačiau mums pavyko pasiekti teigiamą galutinį rezultatą. Trąšų rinka pasižymi itin dideliais svyravimais, todėl planuoti ilgalaikių itin optimistiškų pokyčių negalime. Gamyklos veiklai užtikrinti reikalingos nuolatinės sąnaudos, o žaliavų kaina taip pat turi tendencijas augti. Šioje situacijoje itin reikšmingą sąnaudų dalį sudaro valstybės užkrautos prievolės – VIAP, SGDT mokėjimai“, – sakė R.Miliauskas.

Pagrindinėmis AB „Achema“ eksporto kryptimis ir toliau išlieka Prancūzija, Didžioji Britanija, Vokietija, Vidurio Europos, Skandinavijos šalys. Į jas eksportas 2016 m. sudarė daugiau kaip 60 proc. nuo visos pagamintos produkcijos. Apie 30 proc. buvo realizuota Baltijos šalių rinkoje, o likusi dalis – Šiaurės Amerikos šalyse. Didžioji dalis „Achema“ pardavimų – apie 65 proc. – yra atliekama per nuosavą platinimo tinklą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai