„Kolektyvinė sutartis, kaip toks popieriukas, tikrai nei vienai, nei kitai pusei garantijų neduoda“, – antradienį prieš prasidedant streikui LRT radijui sakė „Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.
Jis kartojo, kad įmonės vadovybė neplanuoja pasirašyti kolektyvinės sutarties, ypač dabar, kai bendrovės padėtis yra labai neapibrėžta.
„Bendrovė negali įsipareigoti penkerius metus į priekį, kad atlyginimas bus keliamas atitinkamu procentu. Patys matome, kaip pasaulis keičiasi: turime ir sienų uždarymą su Baltarusija, tranzito nutraukimą. Dėl to įsipareigoti į ateitį, kad nuolat tam tikru procentu bus keliamas atlyginimas, nė viena įmonė šiuo metu negali“, – sakė „Achemos“ vadovas.
R.Miliauskas pabrėžė, kad įmonė darbuotojams atlyginimus daugiau ar mažiau didina kasmet.
„Pernai buvo 6 procentais pakelti, šiemet pakelta jau 3,5 procento ir kai stabilizuosis visa rinka ir galėsime dirbti maksimaliu režimu, yra sprendimas dar kartelį kelti 6,5 proc. Papildomai darbo užmokesčio fondui yra skirti penki milijonai eurų“, – sakė R.Miliauskas.
Jis pripažino, kad darbo užmokesčio sistema gamykloje šiemet keičiama jau trečią kartą, ji tobulinama, tačiau tai esą daroma darbuotojų naudai.
„Dabar užmokesčio sistema darbuotojams yra žymiai saugesnė, kadangi kintamosios dalies nebelieka – viskas į pastovią dalį yra perkelta. Ir nesvarbu, ar įmonė dirbs visu ar ne visu pajėgumu, darbuotojai gaus stabilų užtikrintą metinį atlyginimą“, – teigė „Achemos“ vadovas.
„Achemos“ darbuotojų profsąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė LRT teigė, kad darbuotojai nejaučia stabilumo, nes atlygio sistema nuo sausio keičiama jau trečią kartą ir tai administracija daro ne savanoriškai, o spaudžiama profesinės sąjungos.
Maždaug pusė „Achemos“ darbuotojų antradienį pradėjo neterminuotą streiką, o vienas pagrindinių reikalavimų bendrovės vadovybei – pasirašyti kolektyvinę sutartį.
„Achemos“ profsąjungai šiuo metu priklauso apie 37 proc. maždaug iš 1,3 tūkst. bendrovės darbuotojų.