Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Adidas“ siekia gauti 2,4 mlrd. eurų valstybės garantuojamą paskolą

Vokietijos sportinių drabužių gamintoja „Adidas“ antradienį pranešė gavusi teigiamą atsakymą dėl 3 mlrd. eurų paskolos, kurią didžiąja dalimi finansuos Vokietijos vyriausybė, kad bendrovė galėtų atlaikyti koronaviruso sukeltos krizės padarinius.
„Adidas“
„Adidas“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Paskola Adidas

„Šiandien bendrovė gavo Vokietijos vyriausybės pritarimą dėl valstybinio plėtros banko „KfW“ dalyvavimo sindikuotų atnaujinamųjų paskolų priemonėje <...> siekiant įveikti šią precedento neturinčią situaciją“, – sakoma „Adidas“ pranešime.

Sindikuotą paskolą sudarys 2,4 mlrd. eurų iš Vokietijos valstybinio skolintojo „KfW“ ir dar 600 mln. eurų iš bankų, su kuriais „Adidas“ bendradarbiauja, įskaitant HSBC, „UniCredit“ ir „Deutsche Bank“, pranešė bendrovė.

„Viena iš sąlygų <...> yra ta, kad „Adidas“ de facto sustabdo dividendų mokėjimą visam paskolos laikotarpiui“, – pažymėjo bendrovė ir pridūrė esanti pasirengusi „kuo greičiau grąžins panaudotą paskolos dalį, įskaitant palūkanas ir mokesčius“.

Gamintoja tapo dar viena didele bendrove, kuri pasinaudos didžiuliu vyriausybės gelbėjimo paketu, kurio tikslas – sušvelninti pandemijos poveikį didžiausiai Europos ekonomikai.

Turizmo milžinė TUI praėjusią savaitę pranešė apie panašią 1,8 mlrd. eurų paskolą iš „KfW“.

„Šiuo metu negalima numatyti tolesnio koronaviruso protrūkio vystymosi ir jo įtakos bendrovės verslui“, – antradienį kalbėjo „Adidas“ atstovas.

„Adidas“, kuri 2019 metais uždirbo beveik 2 mlrd. eurų grynojo pelno, smarkiai nukentėjo dėl sumažėjusių pardavimų Kinijoje ir parduotuvių uždarymo visame pasaulyje.

Vokietijos vyriausybė pažadėjo „neribotą“ kreditą, kad padėtų įmonėms įveikti koronaviruso sukeltą krizę.

Vis dėlto „Adidas“ taip pat neseniai buvo apkaltinta piktnaudžiavimu priemonėmis, skirtomis padėti mažesnėms įmonėms.

Kovo pabaigoje įmonė buvo priversta atsiprašyti, kai paaiškėjo, jog ji sustabdė nuomos mokesčius už daugelį pagrindinėse gatvėse įsikūrusių parduotuvių, kurios buvo priverstos uždaryti krizės metu – šį žingsnį Vokietijos ministrai apibūdino kaip „nepriimtiną“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?