Visi produktai ištestuoti namiškių
Agnė pasakoja, kad jos teta jau seniai pradėjo domėtis galimybe naudoti natūralią kosmetiką – mat moters kūnas tiesiog ypatingai stipriai reagavo į įprastus muilus, kremus, šampūnus. Pati pradėjusi lauktis Agnė suprato, jog ir jai vertėtų labiau pasigilinti į tai, iš ko susideda jos naudojama kosmetika, kas yra pridėtiniai kvapai ir kitos medžiagos, kurios nebūtinai yra iš tiesų draugiškos odai.
Iki kol pradėjo savo kuriama kosmetika prekiauti, Agnė su šeima maždaug trejus metus savo kūrinius testavo ant savęs ir artimųjų, nes ir poreikis produktams pirmiausia ir buvo sau. Per tą laiką visą kosmetiką, kurią pirkdavo parduotuvėje, Agnė pakeitė į savo pačios gamintą.
Kosmetikoje – tik natūralūs būtiniausi produktai
„Jeigu norime aliejus tepti ant savęs, nebūtina į receptūrą pridėti dirbtinių kvapų ir kitų priedų – einame natūraliu keliu. Tokia mūsų filosofija. Norime parodyti, kad kremą ar muilą galima pagaminti iš minimalaus natūralių ingredientų kiekio ir nereikia pridėti dar 20 nereikalingų priedų“, – „Kleins Organic“ idėją nupasakoja pašnekovė.
Pats pirmasis produktas, kurį Agnė išmoko gaminti – tai kremas nuo strijų. Vėliau sekė rankų muilas ir pasiūla išsiplėtė net iki kietojo indų ploviklio. Kaip pasakoja „Kleins Organic“ įkūrėja, pirmieji bandymai buvo nedrąsūs, o sunkiausia buvo gaminti kremus – tam vis tik reikia tam tikro chemijos nusimanymo. Kol pavyko ištobulinti formules, nemaža dalis kremų sutepta ant kojų. Bet per laiką išmokstama visko.
Vadovaujasi „Zero waste“ filosofija
Patys pirmieji gaminiai buvo maišomi namuose, o dabar „Kleins Organic“ jau yra persikėlę į patalpas Viekšniuose, Mažeikių rajone, kuriose telpa ir gaminimo laboratorija, ir mini biuras, ir pakavimo sandėlys. Darbus šiame versle šeima pasiskirsčiusi tolygiai – Agnė su teta galvoja receptūras bei užsiima gamyba, o vyras imasi reklamos ir internetinės svetainės reikalų.
Dar vienas svarbus elementas „Kleins Organic“ filosofijoje – siekis, kad reiktų kuo mažiau pakuočių arba jų iš viso išvengti. Tvarumas ir „zero waste“ idėjos Agnės šeimos verslui nesvetimos. Rinkdamiesi ingredientus produktams, jaunieji gamintojai imasi jų auginimo ir patys – augina levandas, mėtas, rozmarinus. Taip maišelius produktams siuva Agnės mama – iš jau panaudoto lino ar medvilnės skiaučių. O pirkėjai maišelius gali panaudoti toliau patys savo reikmėms – verslo internetinėje svetainėje net yra instrukcija, ką po to galima nuveikti su gautu maišeliu. Medžiagų pakuotėms taip pat ieško lankydamiesi po padėvėtų rūbų parduotuves – jų filosofija remiasi tuo, kad suteikti antrą gyvenimą daiktams yra svarbu.
Savo kurta kosmetika atgaivino plaukus
Savo kosmetikos veiksmingumą Agnė gali patvirtinti iš patirties – nuo vaikystės turėjusi ilgus ir vešlius plaukus moteris pastebėjo, kad jie nebeaugo taip kaip ankščiau. „Pirkdavau brangiausius šampūnus ir aliejukus, tačiau rezultato nebuvo jokio – kaip plaukai laikėsi trumpi, taip ir laikėsi. Tad su teta supratome, kad nieko nebus – reikia sukurti šampūną, kuris padėtų išspręsti šią problemą“ , – dalinasi moteris.
Praėjus pusantrų metų moteris jau džiaugiasi sveikais plaukais – plauna galvą kas 3-4 dienas ir pasidaro aliejinį masažą, su plaukų augimą skatinančiais aliejukais.
Nebijo konkurencijos, o dalinasi idėjomis ir gamina su meile
Nors atrodo, kad tokioje rinkoje konkurencija turėtų būti milžiniška, Agnė sako, kad jos nejaučia – kaip tik stengiasi palaikyti kitus lietuviškus šeimų verslus, kadangi kiekvienas jų geba atnešti kažką naujo, kažką kitokio.
„Daug kas aplink bijo – kad kas nors pasiskolins receptą, pasiims idėjų. Aš visiškai nebijau pasidalinti savo turima informacija, kaip tik su netoliese muiliukus gaminančia moterimi mėgstame pabendradarbiauti, pasidalinti idėjomis, pasikalbėti. Nemanau, kad čia turėtų būti konkurencija. Man labai malonu yra palaikyti kitus verslus, kurie siūlo kokybiškus produktus“, – džiaugiasi Agnė.
Visi „Kleins Organic“ produktai yra pagaminti ne tik su meile, bet ir teigiamai įkrauti. Agnė stengiasi nesiimti gamybos kai jaučiasi prastai, nes tiki, jog tai persiduoda ir į galutinį produktą. Maišant produktus laboratorijoje groja klasikinė muzika ir stengiamasi palaikyti teigiamas emocijas – kad ir produktai neprarastų savo teigiamų savybių.
Pačiai Agnei labiausiai patinka gaminti kietuosius produktus – šampūnus, kondicionierius, muilus, kurie ne tik tausoja aplinką, bet ir labai gražiai atrodo, kaip juokdamasi sako kūrėja, it šokolado gabaliukai.
Turite šeimos verslą? Registruokitės čia. 15min Jus pakalbins ir publikuos Jūsų istoriją portale, o vienas verslas gaus dovanų net milijoną banerių parodymų nemokamos reklamos!