N.Jukna tokį žingsnį nusprendė žengti po to, kai įmonės valdyba nepriėmė sprendimo tęsti bendrovės veiklą. Turint galvoje „Air Lituanica“ finansinę būklę, įmonės vadovui kitų alternatyvų nebeliko.
„Šiandien dar negalėčiau tiksliai įvardinti įmonės įsipareigojimų dydžio, nes tebevyksta derybos su kreditoriais dėl sutarčių nutraukimo sąlygų, tikslinami įsiskolinimai. Tačiau tai nekeičia esmės – įmonės skolos sudarys kelis milijonus eurų ir tokiomis aplinkybėmis reikia arba reikšmingų investicijų, arba stabdyti skolų akumuliavimo procesą. Kadangi įmonės valdyba nepriėmė sprendimų dėl įmonės veiklos tęstinumo, mano pareiga imtis bankroto bylos inicijavimo“, –bendrovės pranešime cituojamas N. Jukna.
Didžiausios „Air Lituanica“ skolos sukauptos už orlaivių nuomą ir navigacinius mokesčius.
Jau buvo skelbta, kad nuo gegužės 25 d. „Air Lituanica“ administracija perorganizavo vidinius resursus ir atlieka tik būtiniausias funkcijas – bendrauja su keleiviais, analizuoja skundus, rengiasi bankroto bylos iškėlimui.
Dėl skrydžių nutraukimo dalis „Air Lituanica“ darbuotojų liko be įprastos veiklos, todėl darbo sutartys su jais nutraukiamos, kai kurių darbuotojų darbo krūvis yra sumažintas. Šiuo metu įmonėje dirba 25 žmonės.
Bendrovė „Air Lituanica“ nuo gegužės 22 d. vidurdienio nutraukė visus skrydžius ir susitarė su oro linijų bendrove „Air Baltic“, kad gegužės 22 – birželio 5 dienomis visi „Air Lituanica“ keleiviai būtų perkeliami į šios aviakompanijos skrydžius.
Keleiviai, turintys skrydžių bilietus kitomis datomis, turi kreiptis dėl pinigų grąžinimo už neįvykusius skrydžius. Su visais keleiviais, pateikusiais užklausimus dėl pinigų grąžinimo už bilietus, bus susisiekta per 30 dienų. Su keleiviais bus atsiskaitoma bankroto administratoriaus nustatyta tvarka, apie kurią keleiviai bus informuoti iš anksto.
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ skrydžius pradėjo vykdyti nuo 2013 metų. Remiantis 2014 metų lapkritį atnaujintu, išorės ekspertų „Lufthansa Consulting“ koreguotu ir akcininkų patvirtintu verslo planu, „Air Lituanica“ teigiamas finansinis rezultatas turėjo būti pasiektas 2018-aisiais. Sparti įmonės plėtra vyko visus veiklos metus, ateinančiais metais sparčių plėtros žingsnių nebuvo numatyta, tad investicijų poreikis būtų mažėjęs.