„Airbus“ pranešė apie 86 proc. mažesnį ketvirčio pelną

Europos aviacijos ir kosminių technologijų milžinė „Airbus“ antradienį pranešė apie mažesnį pirmojo ketvirčio grynąjį pelną, kuris smuko dėl Vokietijos vyriausybės sprendimo užšaldyti ginklų eksportą į Saudo Arabiją bei pačios bendrovės sprendimo nutraukti nuostolingų superlainerių A380 gamybą.
„Airbus A380“
„Airbus A380“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Bendrovė pranešė, kad jos grynasis pelnas susitraukė 86 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2018 metais, ir siekė 40 mln. eurų.

„Airbus“ tai paaiškino „korekcijomis“, įskaitant „neigiamą 190 mln. eurų sumą, susidariusią dėl to, kad Vokietijos vyriausybė ilgam sustabdė gynybos produkcijos eksporto į Saudo Arabiją licencijas“.

Kovo mėnesio pabaigoje Vokietija pratęsė ginklų eksporto į Rijadą embargą šešiems mėnesiams.

Praėjusių metų spalį šalies vyriausybė uždraudė pardavinėti ginklus Saudo Arabijai ir kitoms šalims, dalyvaujančioms Jemeno pilietiniame kare, taip reaguodama į Saudo Arabijos žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymą Saudo Arabijos konsulate Stambule.

Visgi Berlynas nuo to laiko susidūrė su partnerių iš ES prieštaravimais, nes draudimas turėjo įtakos bendriems gynybos projektams, pavyzdžiui, susijusiems su naikintuvais „Eurofighter“ ir „Tornado“.

Pačios „Airbus“ rezultatams turėjo įtakos įšaldyta sutartis dėl „pasienio saugumo“ įrangos, antradienį surengtoje spaudos konferencijoje pranešė bendrovės finansų direktorius Dominikas Asamas.

„Dabar privalome stebėti, kas vyksta politinėje aplinkoje ir galvoti, kaip spręsime klausimus su savo klientais“, – pareiškė D.Asamas.

Gamybos apimčių didinimas

„Airbus“ nurodė deklaravusi mažesnį pelną ir dėl „83 mln. eurų vertės JAV doleriais atliktų avansinių mokėjimų neatitikimų bei pakartotinio balanso vertinimo“, taip pat dėl „61 mln. eurų, susijusių su A380 programos išlaidomis, nurašymu“.

Vasario mėnesį „Airbus“ paskelbė planuojanti nutraukti A380 – dviaukščių prabangių superlainerių, kuriuos labai mėgsta keleiviai, tačiau kurie nepritraukė pakankamai oro linijų bendrovių dėmesio, – gamybą.

Iki to laiko jau ne vienerius metus buvo svarstoma dėl programos ateities, o „Airbus“ mažino šių orlaivių gamybos apsukas, kol galiausiai praėjusiais metais pripažino, kad orlaivių A380 bus atsisakyta, jei nebus gauta naujų užsakymų.

Bendrovės konsoliduotos pajamos padidėjo 24 proc. iki 12,5 mlrd. eurų, nes buvo „pristatyta daugiau komercinių orlaivių, toliau didinant gamybos apimtis“, – teigiama bendrovės pranešime.

„Pirmojo ketvirčio rezultatai iš esmės atspindi mūsų komercinių orlaivių gamybos apimčių didėjimą ir pristatymų etapiškumą“, – pažymėjo bendrovės vadovas Guillaume Faury.

„Komercinių orlaivių rinka išlieka tvirta ir mes matome geras sraigtasparnių, gynybos bei kosmoso technologijų verslo perspektyvas. Naujoji valdymo komanda aktyviai dirba ir telkia dėmesį į mūsų įsipareigojimų vykdymą.“

G.Faury bendrovės šturvalą perėmė šį mėnesį iš Tomo Enderso, kuris atsistatydino po penkerių metų vadovavimo.

Pelnas prieš palūkanas ir mokesčius (EBIT) sumažėjo 9 proc. ir siekė 181 mln. eurų.

Pirmąjį ketvirtį „Airbus“ užregistravo 62 komercinių orlaivių užsakymus, palyginti su 68 užsakymais tuo pačiu laikotarpiu 2018 metais. Tarp užsakytų orlaivių yra ir 38 užsakymai pagaminti A350 XWB – naujausio modelio orlaivius.

„Airbus“ pranešė planuojanti šiais metais pristatyti 880–890 komercinių orlaivių.

Bendrovė pridūrė, kad ji padidino orlaivių A320 gamybos apimtis, nes šis lėktuvas yra tiesioginis konkurentas „Boeing 737 MAX“.

Šiuo metu pastarieji orlaiviai yra uždrausti visame pasaulyje dėl neseniai įvykusių dviejų avarijų, per kurias žuvo 346 žmonės.

Spaudos konferencijoje paklaustas apie „Airbus“ varžovės iš JAV rūpesčių įtaką, G.Faury atsakė, kad Europos bendrovė dar nepastebėjo jokių savo tiekimo grandinės pokyčių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai