„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Aktorė Adrija Čepaitė: geras vadovas nebijo parodyti savo silpnumo

Spektaklio, kaip ir verslo užkulisiai, turi lyg nematomą šydą, paliekantį žiūrovams intrigą. Tai, kas vyksta teatre, kas vyksta scenoje – tai maža darbo dalis. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Adrija Čepaitė sako, kad sceninis rezultatas tuo įdomus ir panašus į verslo vystymą, kad reikia išgyventi bet kokiu atveju.
Adrija Čepaitė
Adrija Čepaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Aktorius supainiojo tekstą, pamiršo, neatėjo į spektaklį, sulūžo dekoracija, daug dalykų atsitinka ir tai yra normalu, nes tai – žmonių kuriamas menas, o žiūrovas neturi teisės to pastebėti.

Tuomet visas įdomumas – kaip aktoriai dirba, kas vyksta, kaip geba išsisukti iš keblios situacijos. Spektaklis turi įvykti ir įvyksta, nebent būna visiškai išimtiniai atvejai. Dirbame bet kokiomis sąlygomis“, – sakė A.Čepaitė.

Aktorė įsitikinusi, kad režisieriaus ir aktoriaus santykis paradoksalus ir įdomus tuo, kad geras režisierius yra tas, kuris atskleidžia aktorių, ir visi aktoriai siekia dirbti pas tokį režisierių, jis supažindina tave su pačiu tavimi ir tai yra skausminga.

A.Čepaitė pastebi – kuo stipresnis vadovas, tuo jis atviresnis. Jis nebijo parodyti savo silpnumo, jis pasitiki savimi tiek, kad net tos silpnosios pusės jam visai nebaisios.

„Mes gyvenime labai vengiame tikrumo, savęs pažinimo, o čia pažiūri į save, atsiveri, sutinki, kad kitas žmogus tau tave parodytų. Visi svajoja apie režisierių, kuris išdrįstų taip dirbti. Taip pat ir versle, geras vadovas tas, kuris priverčia kurti, rizikuoti. Ir kai tu pamatai, kad tu gali tai padaryti, iš tikrųjų pradedi tikėti tokiu vadovu ir eiti pirmyn“, – teigia A.Čepaitė. 

Stiprus vadovas nebijo parodyti silpnumo

Aktorė dirba su vadovais, moko juos retorikos meno, padeda pasiruošti konferencijoms, kartais tai būna vidinė kalba, kartais išorinis pasiruošimas.

A.Čepaitė pastebi – kuo stipresnis vadovas, tuo jis atviresnis. Jis nebijo parodyti savo silpnumo, jis pasitiki savimi tiek, kad net tos silpnosios pusės jam visai nebaisios. Kuo geresnis vadovas, tuo daugiau mokosi, yra darbštesnis. 

„Beveik 100 proc. galiu pasakyti, koks vadovas, žinodama apie įmonę, nes jos sėkmė priklauso nuo vadovo. Kuo stipresnė aplinka, tuo stipresnis ir vadovas, nes silpnas vadovas renkasi ir silpną komandą“, – pabrėžė A.Čepaitė. 

Teatre režisierius nemotyvuoja aktorių, bet tai daro pati pjesė, idėja. Jei režisierius turi gerą idėją, visi eina iš paskos. Aktorės manymu,  tas pats yra ir versle, turi būti teisingas, geras, kilnus tikslas, juk būtent tikslas ir idėja – svarbiausi dalykai ne tik pjesėje, bet ir versle.

Kovo 6 dieną apie režisieriaus ir aktoriaus, taip pat darbdavio ir darbuotojo santykius A.Čeaitė pasakos EBIT vadovų konferencijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs