Trečiadienį prie Vyriausybės rūmų pasirodė protestuotojas, laikęs plakatą, raginantį nenaikinti Alytaus aerodromo. Taip pilotas Vytautas Radavičius bandė atkreipti dėmesį į naikinamą aerodromą, tiesa, vėliau protestuotojas buvo nustumtas nuo Vyriausybės prieigų.
Vyriausybė trečiadienį nuotolinio posėdžio metu svarstė dėl aerodromo žemės perdavimo Alytaus miesto savivaldybei. Sprendimas – ne aviatorių naudai.
Ministras susilaikė
Dėl sprendimo susilaikęs žemės ūkio ministras Andrius Palionis teigė, kad čia nenumatyta jokia aviacinė veikla, tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius teigė kitaip. Bendru sutarimu pritarta nutarimo projektui.
„Mes jau kreipėmės į advokatus, kovosime teisinėmis priemonėmis. Nes šis Vyriausybės sprendimas reiškia viena – aerodromo uždarymą“, – 15min sakė Alytaus aerodromo vadovas Kęstutis Urbanavičius.
Miesto valdžia tikisi ateityje investuotojams pasiūlyti žemės, tačiau aviatoriai piktinasi, kad taip naikinama Lietuvos mėgėjiška aviacija. Trečiadienį pie Vyriausybės rūmų su plakatu stovėjo aviakonstruktorius Vytautas Radavičius.
Ketina įrengti LEZ
Šiuo metu aerodromą valdo Lietuvos sporto centras patikėjimo teise. Alytaus valdžia kol kas Vyriausybę informavo, jog dar nėra priima sprendimų, kaip bus panaudotas aerodromas, tačiau taryba artimiausiu metu spręs dėl LEZ įrengimo čia.
„Aerodromu naudojasi Lietuvos ir užsienio aviatoriai, tačiau savivaldybė neina su mumis į jokį dialogą“, – sakė A.Urbanavičius.
Tiesa, Alytaus savivaldybė užtikrino, jog aviacijos sportas bus vykdomas ir vystomas regione, tai reiškia, kad nebūtinai Alytaus aerodrome. Veikiantis Pociūnų aerodromas yra būtent Alytaus regione.
Alytaus savivaldybė vos penkių eilučių aiškinamajame rašte teigia, kad perimtas turtas bus naudojamas verslumui skatinti ir investicijoms pritraukti.
Šiuo metu aerodromui priklauso ir kai kurie pastatai – bendrabutis, lėktuvų angarai. Čia saugomi septyni lėktuvai ir aštuoni sklandytuvai. Aviacijos sporto bendruomenė – 16 aviatorių federacijų, asociacijų ir aeroklubų vadovai – priešinosi Vyriausybės nutarimo projektui ir prašė nepritarti.
Ne pirmas nykstantis aerodromas
Pasak Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos prezidento Algimanto Žentelio, šalies aerodromams iškilo grėsmė, nes jie suvokiami tik kaip sporto bazės. Jo teigimu, aerodromai reikalingi krašto apsaugai, kuriuos galima panaudoti gynybos tikslais, taip pat aviacijos pramonei ir sportui, turizmui ir pramogoms.
„Naikindami aviacijos sporto bazes ir nesudarydami palankesnių sąlygų aeroklubams vystyti aviacijos sportą, neteksime ir nebeparuošime tokių specialistų, – sako jis. – Pavyzdžiui, Jurbarko aeroklubo turtas buvo perduotas savivaldybei ir šiandien nebeturime nei aerodromo, nei aeroklubo, o likęs turtas buvo parduotas aukcione“. Panašus likimas gali ištikti Alytaus ir kitų regionų aerodromus.