2022 07 04 /14:47

Alytaus meras: „Snaigė“ bando ieškoti išeičių

Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
Nerijus Cesiulis
Nerijus Cesiulis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Vyksta restruktūrizacija, kad būtų galima padaryti teigiamus pokyčius“, – BNS pirmadienį sakė N.Cesiulis.

Anot jo, įmonės vadovybė klausė savivaldybės, ar ji galėtų padėti gauti lengvatinių valstybės paskolų apyvartinėms lėšoms, tačiau nesėkmingai.

„Įmonės savininkas yra nedraugiškos Lietuvai valstybės atstovas ir dėl to turime tam tikrų ribojimų. (...) Įmonė tvarkosi, vadovas sprendžia klausimus, bando ieškoti išeičių, savivaldybė kiek gali padėti, tai mes buvome susitikę su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, kalbėjome su agentūromis (teikiančiomis lengvatines paslaugas – BNS), bet savivaldybė privataus verslo niekaip negali paveikti – nei skolinti nei gelbėti, verslas tai turi daryti pats“, – sakė meras.

Pagal akcininkų patvirtintą restruktūrizavimo plano projektą praėjusį penktadienį bendrovė kreipėsi į Kauno apygardos teismą prašydama iškelti restruktūrizavimo bylą.

Teismo atstovė Milda Kryžė pirmadienį BNS patvirtino, kad liepos 4-ąją teismas gavo „Snaigės“ pareiškimą dėl nemokumo (restruktūrizavimo) bylos iškėlimo.

„Priežastys, dėl kurių prašoma iškelti nemokumo bylą, – bendrovė patiria laikinų finansinių sunkumų, kurie buvo sąlygoti pandemijos ir Karo Ukrainoje padarinių. Bendrovės veikla 2020 metais buvo pelninga, o 2021 metais jau nuostolinga“, – BNS sakė ji.

Pasak M.Kryžės, teismas ne vėliau kaip per 30 dienų priims nutartį dėl nemokumo bylos iškėlimo, o ji galės būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

„Snaigės“ teigimu, teismui nusprendus iškelti restruktūrizavimo bylą, bendrovės pertvarkos planas su kreditoriais turėtų būti suderintas ir pateiktas tvirtinti teismui per šešis mėnesius.

„Sodros“ duomenimis, įmonėje dirba 418 darbuotojų. N.Cesiulio teigimu, kol kas apie jų atleidimus nežinoma, įmonė veikia.

„Miestui būtų didelis iššūkis, jei tokia įmonė bankrutuotų“, – sakė jis.

Su įmonės vadovu Mindaugu Sologubu BNS susisiekti kol kas nepavyko.

Teismui nusprendus iškelti restruktūrizavimo bylą, bendrovės restruktūrizavimo planas su kreditoriais turėtų būti suderintas ir pateiktas tvirtinti teismui per šešis mėnesius. Teismas nutartį turėtų priimti per dvi savaites.

Planas numato, kad įmonė gamins daugiau profesionalios ir medicininės šaldymo bei išskirtinės įrangos, atsisakys dalies turto. Jį numatoma pradėti vykdyti 2023 metų pradžioje ir užbaigti per ketverius metus.

Šiais metais „Snaigė“ planuoja gauti beveik 25 mln. eurų pajamų, o 2026-aisiais – daugiau nei 35 mln. eurų. Įmonės skaičiavimu, pirmaisiais pertvarkos metais jos grynasis pelnas turėtų siekti apie 270 tūkst. eurų, o paskutiniais – viršyti milijoną eurų.

Pernai „Snaigės“ pajamos augo 14,4 proc. iki 32,9 mln. eurų, įmonė patyrė 2 mln. eurų nuostolių.

Restruktūrizacijos laikotarpiu kreditoriams planuojama grąžinti 9,2 mln. eurų.

„Snaigės“ konsoliduota apyvarta pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laiku pernai, krito 20 proc. iki 5,6 mln. eurų, įmonė patyrė 0,7 mln. eurų EBITDA nuostolį.

Pagrindinė „Snaigės“ akcijų valdytoja yra Kipre registruota bendrovė „Sekenora Holdings“, kurią netiesiogiai kontroliuoja Rusijos „Polair“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų