Ši iniciatyva vienija 29 dujų ir energetikos infrastruktūros operatorius 27 Europos šalyse, kurių pagrindinis tikslas – bendra klimatui neutralios Europos vizija. Iniciatyvos veikla siekiama reikšmingai prisidėti prie atsinaujinančių išteklių ir žaliojo bei mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančio vandenilio rinkos sukūrimo.
„Įsitraukdami į „European Hydrogen Backbone“ iniciatyvą kuriame įmonei ir valstybei būtinus ryšius su Europos žaliojo vandenilio bendruomene. Tai padės rengiant nacionalines vandenilio plėtros gaires bei tiriant praktines galimybes vandenilio integracijai į dujų perdavimo sistemą. Kartu su kitais Europos operatoriais kursime bendro europinio vandenilio tinklo, kuriame yra ir Lietuva, viziją, perimsime gerąsias praktikas, pasidalinsime sukauptomis žiniomis“, – teigia „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius.
Nuo pat savo veiklos pradžios 2020 metais „European Hydrogen Backbone“ prisidėjo prie Europos vandenilio rinkos plėtros ir tyrimų, publikuodamas pavyzdinius žemėlapius, kuriuose perteikiama visos Europos vandenilio transportavimo infrastruktūros vizija. Šie tinklo žemėlapiai bei atlikti tyrimai parodo, kaip vandenilio vizija, kuri ženkliai prisidės prie Žaliojo kurso įgyvendinimo senajame žemyne, yra techniškai įmanoma ir ekonomiškai prieinama.
Planuojama, jog 2022 metais ši iniciatyva daugiausia dėmesio skirs vandenilio tiekimo koridorių technologiniams ir ekonominiams vertinimams bei skatins regioninį bendradarbiavimą tarp infrastruktūros operatorių atliekant šiuos tyrimus. Taip pat ketinama atnaujinti ir informacines sistemas, kad visos suinteresuotos šalys turėtų kuo paprastesnį priėjimą prie vandenilio informacinės bazės.
Vandenilio strategijas jau yra parengusios ir paskelbusios beveik visos didžiosios Europos valstybės ir dalyje iš strategijų yra paminėta ir ši iniciatyva. Planuojama, kad Lietuvos vandenilio sektoriaus plėtros gairės iki 2050 metų ir jų įgyvendinimo veiksmų planas iki 2030 m. bus parengtas šių metų pavasarį.