Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Andrius Kubilius: Lietuva tampa tarptautinių bankų regioniniu paslaugų centru

Trečiadienį buvo paskelbta, jog Švedijos „SEB Bank“ grupė ir finansų grupė „Swedbank“ į Lietuvą perkelia informacinių technologijų (IT) ir vidinių banko paslaugų operacijas į Vilnių. Prieš kelias savaites buvo priimtas ir svarbus vienos didžiausių skandinavu finansų grupės „Danske Bank“ sprendimas investuoti į paslaugų centro kūrimą Lietuvoje. Ministras pirmininkas Andrius Kubilius sveikina Skandinavijos investuotojų sprendimus ir tikisi, jog jų pavyzdžiu paseks ir kitos didelės tarptautinės kompanijos, rašoma pranešime spaudai.
Pinigai
Pinigai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

„Pastarųjų dienų trijų stambiausių Skandinavijos finansų grupių sprendimai investuoti ir kurti aukštos kvalifikacijos darbo vietas Lietuvoje yra puikus įrodymas, kad mūsų valstybė tampa regiono aukštos pridėtinės vertės paslaugų centru, dirbančiu su visu pasauliu. Kursime instrumentus ir stengsimės, jog ateityje šios investicijos pasiektų ir kitus didžiausius Lietuvos miestus, kur turime nemažai aukštos kompetencijos specialistų“, – sako ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Svarbų postūmį paslaugų klasterio plėtrai Vilniuje suteikė 2009 m. savo veiklą mūsų šalyje pradėjęs „Barclays Bank“ technologijų centras, kurio pavyzdžiu vėliau pasiekė kitos didelės tarptautinės kompanijos. Iš viso Lietuvoje šiuo metu veikia keliolika joms priklausančių panašių centrų, tokių kaip „SEB Bank“ operacijų centras ar tarptautinės finansų paslaugų grupės „Western Union“ Europos operacijų centras. Šiuose paslaugų centruose šiandien dirba jau 6 tūkst. aukštos kvalifikacijos specialistų, gerai mokančių užsienio kalbas, turinčių IT ir finansų srities darbo įgūdžių. 

Vystant finansų paslaugų centrus per kelis metus Vilniuje buvo papildomai sukurta daugiau kaip 2 tūkst. naujų gerai apmokamų darbo vietų jauniems specialistams. Ministro Pirmininko nuomone, šios investicijos atveria galimybes ir svarbią kryptį mūsų šalies universitetams ir aukštosioms mokykloms ruošiant naujus specialistus. „Džiaugiamės, jog ir šalies universitetai intensyviai dirba su užsienio investuotojais, kartu ruošdami specialistus ir savo srities profesionalus, kurie baigę mokslus galės nesunkiai gauti darbą IT ir aukštųjų technologijų paslaugų centruose Lietuvoje“, – teigia premjeras.

Siekdamos optimizuoti veiklą ir mažinti kaštus, didelės tarptautinės bendrovės vidines operacijas centralizuoja ir kuria verslo procesų funkcijų centrus, kuriuose sutelktos visų padalinių finansų, apskaitos, IT ir kitos operacijos. Tokiems centrams įkurti būtina konkurencinga verslo ir mokestinė aplinka, moderni IT infrastruktūra bei pakankamas reikalingų specialistų kiekis darbo rinkoje. Šalys dėl tokių centrų konkuruoja, nes jie kuria gerai apmokamas darbo vietas, atneša žinias, aukštesnę darbo kultūrą, perka prekes ir paslaugas iš vietos įmonių, rašoma pranešime spaudai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos