Tokią padėtį Anglijos bankas aiškina tuo, kad tarp aukščiausio lygio vadovų, kurie gauna didžiausią darbo užmokestį, moterų yra mažiau negu vyrų. O žemesnio lygio pareigybių atveju padėtis yra priešinga, pažymima ataskaitoje.
Be algos, į vidutinį valandinį darbo užmokestį taip pat įskaičiuotos papildomos darbuotojams mokamos išmokos.
Vertinant tik algas, Anglijos banko darbuotojos nuo darbuotojų vyrų atsilieka 18,6 procento. Šis rodiklis nuosekliai mažėja nuo 2013 metų, kuomet sudarė 22 procentus.
„Esame tikri, kad už tą patį darbą Anglijos banke vyrai ir moterys gauna vienodą užmokestį, tačiau vyrų aukšto lygio pareigybėse yra daugiau negu moterų ir dėl to atsiranda darbo užmokesčio skirtumas“, – pareiškė Anglijos banko vadovas Markas Carney.
„Lyčių atstovavimo aukščiausio lygio pareigose neatitikimo problemai išspręsti prireiks laiko, tačiau tai leis panaikinti dabartinius darbo užmokesčio skirtumus“, – pažymėjo jis.
Visi keturi M.Carney pavaduotojai, taip pat dauguma kitų aukščiausio lygio vadovų yra vyrai. Pinigų politikos komitete (MPC), kurį sudaro devyni nariai, yra tik viena moteris, o Finansų politikos komitete (FPC), kuriame yra 11 narių, moterų nėra.
Iš 67 aukščiausio lygio pareigybių Anglijos banke moterys užima tik aštuonias, rodo britų verslo dienraščio „The Financial Times“ atlikta analizė.