Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo Rimanto Rėklaičio ir UAB koncerno „Achemos grupė“ apeliacinius skundus, priešingai nei Vilniaus apygardos teismas, pripažino, kad žala, padaryta taikius laikinąsias apsaugos priemones, t. y. sustabdžius UAB koncerno „Achemos grupė“ valdybos nario įgaliojimus, turės būti atlyginta.
Ieškovas R.Rėklaitis kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu ir prašė priteisti solidariai iš atsakovių UAB koncerno „Achemos grupė“ akcininkių Marijos Kaminskienės ir Jūratės Žadeikienės nuostolių, padarytų taikant laikinąsias apsaugos priemones, atlyginimą. Vilniaus apygardos teismas 2016 m. kovo 15 d. sprendimu ieškinį atmetė.
Tačiau ieškovui R.Rėklaičiui ir UAB koncernui „Achemos grupė“ pateikus apeliacinius skundus, Lietuvos apeliacinis teismas 2016 m. lapkričio 18 d. priėmė naują sprendimą – ieškinį patenkino visiškai.
Teisėjų kolegija sprendė, kad tuo atveju, kai šalis pareiškia ieškinį, suvokdama savo reikalavimo netikslingumą, ir tokiam ieškiniui užtikrinti prašo taikyti laikinąsias apsaugos priemones, šiuo konkrečiu atveju – sustabdyti asmens įgaliojimus juridinio asmens organo veikloje, tai vertintina kaip bendrojo pobūdžio pareigos elgtis atidžiai ir rūpestingai pažeidimas.
Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad ieškovas įrodė patirtų nuostolių realumą ir dydį. Byloje pateikta R.Rėklaičio ir UAB koncerno „Achemos grupė“ sudaryta sutartis patvirtino ieškovo galimybių gauti valdybos nario užmokestį realumą.
Nustatęs, kad egzistuoja priežastinis atsakovių veiksmų ir ieškovui atsiradusios žalos ryšys, apeliacinės instancijos teismas ieškovui iš atsakovių priteisė realias pajamas (valdybos nario užmokestį), kurias pastarasis būtų galėjęs gauti, jei nebūtų taikytos laikinosios apsaugos priemonės.
Atsakovės M.Kaminskienė ir J.Žadeikienė privalės ieškovui sumokėti daugiau kaip 78 tūkstančius eurų ir padengti bylinėjimosi išlaidas. Bylinėjimosi išlaidas jos turės padengti ir koncernui „Achemos grupė“.