Kaip pasakojo bendrovės „Klaipėdos vanduo“ direktorius Benitas Jonikas, Dumpiuose įdiegta analogų neturinti kvapų mažinimo sistema smėliagaudėse, kurios veikimas pagrįstas aktyvios oksidacijos technologija.
„Naudojant aktyvios oksidacijos technologiją jau pirmame nuotekų valymo etape iš nuotekų išsiskiria daug mažesni nemalonūs kvapai, nes ozonas, kuris paduodamas per smėliagaudžių oro tiekimo sistemą, skyla ir nuotekos yra papildomai prisotinamos deguonimi. Tokiu būdu nuotekose esantys sieros ir azoto junginiai yra papildomai oksiduojami ir nemalonaus kvapo išsiskyrimas yra slopinamas, o nuotekos iš dalies dar yra ir dezinfekuojamos“, – teigė bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius B.Jonikas.
Ozonavimo įranga sumontuota atskirame moduliniame pastate šalia grotų ir smėlio sėsdinimo pastato, todėl ozonas yra gaminamas vietoje ir į nuotekų valymo procesą paduodamas uždaromis sistemomis. Aktyvios oksidacijos technologija Dumpių nuotekų valykloje įdiegta per pusmetį, prieš tai unikali Lietuvoje kvapų mažinimo sistema buvo tik bandomoji, kurios rezultatai parodė, kad kvapai smėliagaudėse sumažėjo keliskart.
Į Klaipėdos miesto nuotekų valyklą, įsikūrusią Dumpiuose, kas valandą atkeliauja apie 2 tūkstančiai kubinių metrų nuotekų. Nuotekos slėgine linija atiteka iš uostamiesčio, Gargždų, Priekulės ir dar kelių gyvenviečių.
Buitinės nuotekos visų pirma patenka į grotų pastatą, kuriame iš nuotekų šalinamos stambios šiukšlės, atliekos, įvairios priemaišos.
Modernizuota ir ventiliacinė sistema. Pirminiai kvapo koncentracijos matavimai parodė, kad efektyvumas siekia beveik 99 proc. ir prasto kvapo sumažėjo keliais šimtais kartų.
Šiemet prie valymo įrenginių ketinama įrengti ir vadinamąsias elektrines nosis, kurios matuos iš vandenvalos įrenginių sklindančius kvapus.
Anot B.Joniko, šiemet ketinama atlikti ir kvapų tyrimą. „Matysime, ar pasiekėme kitąmet įsigaliosiantį reikalavimą neviršyti 5 kvapo vienetus. Šiai dienai, kaip žinome, yra 8 kvapo vienetai“, – kalbėjo bendrovės „Klaipėdos vanduo“ direktorius.