Patarimai ieškantiems darbo: negyvenkite žlugusiomis tėvų svajonėmis

Regis, kad turintieji darbus neturėtų skųstis. Kai nedarbas aplink yra toks didelis, skundai atrodo tiesiog nedėkingi. Tačiau, turint omenyje, kiek laiko praleidžiame dirbdami, visgi reikėtų susimąstyti, koks darbas suteiktų didžiausią malonumą, rašo „Foxnews“.
Darbo paieškos.
Darbo paieškos. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Crown.org išskyrė 8 pagrindines klaidas, kurias daro darbo ieškantieji ir vėliau dėl to būna nepatenkinti savo darbu.

1. Renkatės pirmą pasitaikiusį darbą. Pasirinkę patį lengviausią darbą greičiausiai negalėsite geriausiai atskleisti savo talentų ir gebėjimų. Tikslas visuomet būtų ieškoti darbo tose srityse, kur jaučiatės stiprus.

2. Renkatės darbą pagal užmokestį. Ši klaida yra itin dažna. Jei jums staiga nustotų mokėti didelį atlyginimą, galite suprasti, kad įgijote daug žinių profesijoje, kurios tiesiog nekenčiate.

3. Renkatės darbą, nes pareigos skamba gražiai. Jūs nesate vien tas, kas parašyta jūsų darbo pažymėjime. Jus geriau atspindi jūsų realūs darbai, o ne titulai.

4. Priimate pasiūlymą pereiti į sferą toje pačioje įmonėje. Gali būti, kad darote klaidą. Reikia išsiaiškinti, ar tikrai sugebėsite save realizuoti ir kitoje srityje. Vadovybei pasiūlius rinktis kitą profesiją, reikėtų neskubėti sutikti ir pamąstyti, ar neverta siekti karjeros toje pačioje srityje.

5. Renkatės darbą pagal tėvų pageidavimą. Nepildykite savo tėvų žlugusių svajonių. Nesirinkite profesijos vien pagal tėvų pasiūlymus, ieškokite savo stiprybių, analizuokite savo galimybes ir norus.

6. Renkatės tokį darbą, kurį dirba jūsų tėvai. Jūs turite savo gyvenimą. Nepamirškite to.

7. Renkatės darbą turėdami jam minimalius reikalavimus. Būsite stiprus toje srityje, kur reikės jūsų geriausių bruožų. Neverta rinktis darbo vien dėl to, kad sugebėsite jį padaryti. Juk nenorite būti vidutinybe.

8. Renkatės profesiją visiškai neišanalizavęs savo galimybių. Prieš priimant sprendimus dera aiškintis, kas jus patenkintų, kokios jūsų stiprybės, kur tikrai nenorėtumėte dirbti. Tikrai neverta investuoti į studijas pinigų, jei žinių jums taip niekad iš ten ir neprireiks.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai