Ateities implantus kūrė pasitelkę mumiją

Šių metų pavasarį Kauno bendrovės „Baltic Orthoservice“ darbuotojai, kartu su Vilniaus Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto mokslininkais, tyrė 3000 metų senumo mumiją. Šis tyrimas – viena pasirengimo dalių kurti naujus implantus už ES struktūrinių fondų lėšas įrengtame implantų kūrimo ir vystymo centre.
Rekonstruota 3000 metų mumija. „Baltic Orthoservice“ nuotr.
Rekonstruota 3000 metų mumija. „Baltic Orthoservice“ nuotr.

„Baltic Orthoservice“, gaminanti ortopedinę avalynę, įtvarus bei teikianti ortopedines paslaugas, šiuo metu įgyvendina ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Implantų kūrimo ir vystymo centro įkūrimas“, kurį baigus ketina pradėti kurti standartinius ortopedinius, potrauminius implantus bei jų pozicionavimo operacinius instrumentus.

„Šiuo metu projektas dar vykdomas, tačiau jau dabar rengiame specialistus, apmokome inžinierius, buriame komandą, kuri naujoje laboratorijoje ne tik galės pagaminti sąnarių, kaukolės implantus, bet ir kurs metodus, kaip juos implantuoti padarant organizmui kuo mažiau žalos“, - pasakoja „Baltic Orthoservice“ atstovė spaudai Vilma Launikonienė.

„Ortopediniai implantai bus gaminami individualiai kiekvienam pacientui. Atlikus kompiuterinės tomografijos tyrimą bei naudojant specializuotą programinę įrangą iš gautų vaizdų išskiriamas trimatis žmogaus kaulų modelis ir ant jo modeliuojamas individualus implantas“, - pasakoja V. Launikonienė.

Taip pat laboratorijoje ketinama kurti operacijoms reikalingus instrumentus bei metodus, kaip atlikti implantų operacijas kuo mažiau pažeidžiant pacientų organizmą. „Pasaulyje panašios implantologijos technologijos naudojamos tik nuo 2006-ųjų, o Lietuvoje tai bus unikalūs produktai“, - sako V. Launikonienė.

Kol įrengiama laboratorija, bendrovė rengia specialistus, galėsiančius dirbti su nauja technika bei technologijomis. Šių metų pavasarį bendrovės specialistai, kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu, tyrė 3000 metų senumo mumiją. Ją nuskenavę mokslininkai parengė rekomendacijas kompiuterinės tomografijos tyrimams bei virtualiai rekonstravo mumijos kaulus.

Projektas „Implantų kūrimo ir vystymo centro įkūrimas“ vykdomas pagal Ūkio ministerijos administruojamą priemonę „Intelektas LT+“. Bendra projekto vertė – 5,5 mln. litų, iš kurių 3,3 mln. litų finansuojami iš ES struktūrinių fondų.

Priemone „Intelektas LT+“ siekiama padidinti mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros (MTTP) veiklos aktyvumą privačiame sektoriuje. Priemonės tikslas – skatinti įmonių plėtrą ir naujų inovacinių įmonių steigimą investuojant į MTTP, padedant įmonėms kurti naujas tyrėjų, technikų (laborantų) ir panašaus aukštos kvalifikacijos personalo darbo vietas.

2007–2013 metais iš ES struktūrinių fondų pagal priemonę „Intelektas LT+“ 110 projektų įgyvendinti skirta 192,86 mln. litų, iš jų 52 projektai jau baigti įgyvendinti.

LR ūkio ministerija

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai