Bendrovės „Dezifog Lietuva“ vadovas Tomas Degutis dar prieš gerą mėnesį kalbėjo, jog kova su virusu iš dalies pralaimima dėl to, kad pasirenkami netinkami dezinfekciniai ginklai, tačiau šiandien situacija gerokai pakitusi. Savo patirtimi jau dalijasi įmonės ir įstaigos, kurioms rūko dezinfekcija padeda sklandžiai ir pilnavertiškai tęsti veiklą.
Svarbu veikti vieningai
„Esu minėjęs, kad kai kurie vietoje kardų naudojome lazdas. Dezinfekuodami virusui neturime palikti jokių šansų. Šiandien situacija gerokai pakitusi. Daug įvairių įmonių sėkmingai naudoja efektyvų ir saugų patalpų dezinfekavimo būdą“, – tvirtina T.Degutis.
Daug karantino metu veikiančių įmonių iš tiesų skiria tinkamą dėmesį patalpų dezinfekavimui, tačiau, anot T.Degučio, būtina visiems veikti vieningai ir nepalikti virusui jokių galimybių.
Jis primena, kad jo vadovaujama bendrovė sukūrė ypatingai efektyvų patalpų dezinfekavimo būdą, kuris yra nekenksmingas įvairiems paviršiams, elektronikai ir žmogui. Specialų dezinfekcinį skystį rūku paverčia tam skirti rūko generatoriai. Per kelias minutes be jokio vargo galima dezinfekuoti tokias patalpas kaip prekybos centrai, sporto ar koncertų arenos.
Investicijos į inovatyvias prevencines priemones yra ypatingai svarbios tiems, kurių veiklos neįmanoma stabdyti karantino metu. Tokią dezinfekavimo priemonę jau naudoja Lietuvos Policija, daugybė poliklinikų, prezidentūros kanceliarija, bet taip pat ir privačios įmonės, gamyklos, spaustuvės, siuvyklos ir daug kitų.
Greitai ir efektyviai dezinfekuoja paviršius bei orą
Jolanta Kuklytė, Šeškinės poliklinikos infekcijų kontrolės tarnybos vadovė, akcentuoja, kad rūko dezinfekcija padeda saugiai dirbti įstaigos personalui. Tai reiškia, kad medicininė pagalba sklandžiai pasiekia visus, kuriems jos šiandien reikia.
Vadovė primena, kad vienas iš COVID19 viruso plitimo būdų – užteršti paviršiai. Palietus tokį užterštą paviršių ir savo veidą galima užsikrėsti ir be tiesioginio kontakto su viruso nešiotoju. Viruso užkratas ant įvairių paviršių gali išlikti net iki 9 dienų.
Kaip išvengti taip plintančių užsikrėtimų? „Šeškinės poliklinikoje, kaip ir kitose asmens sveikatos priežiūros įstaigose, patalpos yra valomos ir dezinfekuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais. Mūsų naudojama rūko sistema turi biocidinio produkto autorizacijos liudijimą ir efektyviai dezinfekuoja absoliučiai visus paviršius ir orą“ – teigė J.Kuklytė.
Nekenkia įrangai ir taupo laiką
Saulius Mudėnas, spaustuvės „Kopa“ direktorius akcentuoja, kad jo įmonėje darbas vyksta 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Pamainomis nuolat keičiasi 122 darbuotojai. Spaustuvės veikla nebuvo sustabdyta karantino metu. Norėdami išlaikyti konkurencinį pranašumą – operatyvią ir patikimą gamybą – įmonė investavo į inovacijas, padedančias sumažinti viruso plitimą. Viena jų – dezinfekcinio rūko generatorius.
„Jei norime išlikti konkurencinėje kovoje, prireikus turime greitai dezinfekuoti patalpas. Tai dar ne viskas – mūsų naudojamos medžiagos ir gaminiai negali būti valomi jokiu skysčiu, o dezinfekuoti įrangą rankiniu būdu užtruktų labai ilgai“, – tikina vadovas.
Jo žodžiais, dezinfekavimas rūku yra efektyvus būdas dezinfekuoti gamybinėse patalpose esančią brangią įrangą, popierinius ruošinius. Įmonės patalpų tūris užima 10 tūkst. kubinių metrų. Dezinfekuoti kiekvieną šiame tūryje esantį milimetrą ir orą galima per nepilnas dvi valandas. Procedūra užtrunka kiek ilgiau nei pietų pertrauka – vėliau vėl gali būti įprastai tęsiamas darbas.
Spaustuvei taip pat svarbu, kad, įsigijus dezinfekavimo aparatą, jau nereikia derintis prie dezinfekcines paslaugas teikiančių įmonių. Naudojimas toks paprastas, kad bet kuris darbuotojas gali atlikti dezinfekciją.
Nepalieka šansų virusui
Rūko dezinfekcijos privalumus vardija ir vaistinės „Camelia“ vaistininkė Marija Ramanauskaitė. Ji pabrėžia, kad saugumas vaistinei labai svarbus. Juk čia neretai užsuka įvairiomis ligomis sergančių asmenų. Čia ypatingai svarbu, kad dezinfekcija nepakenktų pakuotėms ir jų paviršiams.
„Ieškojome patikimiausio būdo. Nusprendėme, kad „Dezifog“ yra tinkamiausias, nes dezinfekuojami ne tik paviršiai, bet ir oras. Taip pat svarbu, kad dėl dezinfekcinio rūko yra išvengiama žmogiškų klaidų.
Purškiant ar valant visada išlieka galimybė praleisti užkrėstą plotą. Procedūra paprasta ir efektyvi – nereikia dengti prekių, o po dezinfekavimo nereikia valyti ar sausinti paviršių, vėdinti patalpų. Lieka tik lengvas malonus kvapas su apelsino prieskoniu”, – teigia vaistininkė.