Atleidus „Versli Lietuva“ vadovą Paulių Lukauską organizacijos valdybą palieka ir didžioji dalis valdybos narių

Sužinoję apie „Versli Lietuva“ vadovo Pauliaus Lukausko atleidimą, iš valdybos pasitraukti nusprendė trys iš penkių „Verlsi Lietuva“ visuomeniniais pagrindais dirbusių valdybos narių: valdybos pirmininkas Liudas Skierus, nariai Linas Čereška ir Sigitas Žvirblis.
VšĮ „Versli Lietuva“
Parodos atidarymo akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Smulkaus verslo tarybos deleguota Dalia Matukienė sako greičiausiai pasiliksianti valdyboje. Su Ingrida Elijošiūte susisiekti nepavyko.

„Yra tam tikra įtakos sfera, dalis galbūt smulkiojo verslo pinigų negavo, gal kai kurios struktūros negavo prisilietimo prie piniginių srautų ir pasakysiu, kad Lietuva nuo to tik nukentės“, - sako Sigitas Žvirblis.

Vienas iš „Vičiūnų“ įmonių grupės bendrasavininkų „Versli Lietuva“ valdybos pirmininkas Liudas Skierus sako, kad jam nesuprantami Ūkio ministerijos (ŪM) sprendimas ateisit P. Lukauską, o taip pat ir priekaištai dėl neva prastai panaudotų lėšų ir organizacijos veiklos.

„Finansinis auditas parodė, kad pinigai panaudoti teisingai. Įvertinat padarytus darbus, tai yra gerai suformuota struktūra“, - sakė L.Skierus.

„Versli Lietuva“ valdybos narys ir „Intersurgical“ generalinis direktorius Sigitas Žvirblis sako, kad Ūkio ministerijos sprendinmas pašalinti kompetentingą ir vladybos palaikymą turintį vadovą atrodo nesuprantamas žingsnis. Be to, esą apie šį sprendimą valdybos nariai netgi nebuvo informtuoti iš anksto.

„Dirbama senais tarybiniais metodais, tokie dalykai civilizuotoje valstybėje nedaromi. „Versli Lietuva: suburtas kolektyvas, kuris per ketverius metus pasiekė įspūdingų rezultatų, juk matome svarbų organizacijos indėlį visai Lietuvos ekonomikai“, - kalba S. Žvirblis.

Verslininkas užsimena ir apie tai, kad sprendimas atleisti vadovą iš pareigų gali būti susijęs ir su kitais motyvais, apie kuriuos ŪM nekalba.

„Yra tam tikra įtakos sfera, dalis galbūt smulkiojo verslo pinigų negavo, gal kai kurios struktūros negavo prisilietimo prie piniginių srautų ir pasakysiu, kad Lietuva nuo to tik nukentės“, - sako jis.

„Biok laboratorija“ direktorius Linas Čereška mano, kad sprendimas atleisti P. Lukauską – atviras ŪM noras į ES paramą skirstančios organizacijos vadovo vietą pastatyti savo žmogų ir tai daroma necivilizuotais būdais.

Esą apie tai, kad ministerija šiam žingsniui ruošėsi iš anksto galima spręsti iš to, kad ji, pasikeitus Vyriausybei, į „Verslios Lietuvos“ valdybą iki šiol net nedelegavo savo viceministrų.

„Pasikeitė valdžia, seni negalėjo eiti pareigų, o nauji nebuvo skiriami. Galbūt buvo mėginama paralyžiuoti valdybos darbą. Turbūt iš anksto spręsta, kad tos pozicijos reikia kitam žmogui“, - svarstė L.Čereška.

Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) tarybos deleguota valdybos narė Dalia Matukienė sakė iš valdybos trauktis neketinanti: „Aš asmeniškai sprendimo priimti negaliu, kaip SVV tarybos pirmininkė esu deleguota. Aš atstovauju tarybos interesus. Tačiau iš valdybos tikrai trauktis neketinu, manau, kad turėtų būti turima nuomonė dėl vieno ar kito vadovo, bet turėtų būti žiūrima į šitos organizacijos strategiją ir šiti klausimai turi būti atstovaujami.“

Ji užsiminė esanti patenkinta ligšioliniu P.Lukausko darbu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai