Šis konkurencijos ribojimas galėjo lemti didesnes komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo paslaugų kainas vartotojams, tvirtinama Konkurencijos tarybos pranešime spaudai.
Tyrimą Konkurencijos taryba savo iniciatyva pradėjo dar praėjusių metų gruodžio 11-ąją, įtarusi, kad 2015 m. MAATC organizuotame viešajame pirkime dalyvavusios bendrovės galimai derino teikiamus pasiūlymus.
Konkurencijos tarybos ekspertų surinkti duomenys rodo, kad su UAB „Marijampolės švara“ žinia, UAB „Ecoservice“ darbuotojas parengė UAB „Ekoaplinka“ komercinio pasiūlymo projektą, įskaitant ir kainą bei reikalingus kainos apskaičiavimo duomenis. UAB „Ekoaplinka“, nepakeitusi pasiūlymo kainos ir jos apskaičiavimo, tik minimaliai pakoregavusi projektą, pateikė jį MAATC. Be to, UAB „Marijampolės švara“ bei UAB „Ecoservice“ konsultavo UAB „Ekoaplinka“ kitais su pirkimu bei komercinio pasiūlymo teikimu susijusiais klausimais tiek prieš komercinių pasiūlymų pateikimą, tiek po pirkimo vokų atplėšimo.
„Bendrovių susitarimas pateikti suderintus komercinius pasiūlymus, įskaitant pasiūlymų kainas, sudarė sąlygas pasiekti tik joms naudingą rezultatą. Tokie bendrovių veiksmai neleidžia abejoti, kad jos veikė ne savarankiškai, o derino savo veiksmus ir taip ribojo konkurenciją”, – sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.
Už bendrovių sudarytą draudžiamą susitarimą Konkurencijos taryba skyrė tokias pinigines baudas: UAB „Ekoaplinka“ – 4 100 Eur, UAB „Ecoservice“ – 601 700 Eur, UAB „Marijampolės švara“ – 48 500 Eur.
Nutarimas per 20 dienų nuo gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.
Šią savaitę Konkurencijos taryba taip pat nustatė, kad AB „Žagarės inžinerija” ir UAB „Rovaltra”, 2014 m. dalyvaudamos UAB „Fontas LT“ organizuotame viešajame pirkime technikai pirkti, derino komercinius pasiūlymus, ir taip pažeidė Konkurencijos įstatymą. Už Bendrovių sudarytą draudžiamą susitarimą Konkurencijos taryba skyrė UAB „Rovaltra“ 70 400 Eur, o UAB „Žagarės inžinerija“ – 33 400 Eur baudas.