Labiausiai mažėjo atlyginimų vidurkis vadovaujančių pozicijų darbuotojams. Mažiau uždirba ir kultūros ir kūrybos darbuotojai, klientų aptarnavimo specialistai, administratorės ir sekretorės, pirkimo ir tiekimo specialistai.
Mažėjo ir finansininkų, telekomunikacijų specialistų, inžinierių, marketingo specialistų, dirbančiųjų pramonėje, sandėliuose bei turizmo sektoriuje algos. Remiantis CVbankas.lt užsiregistravusių darbo ieškančiųjų CV nurodytais gaunamo atlyginimo duomenimis, atlyginimų mažėjimas pastebimas lyginant šių metų pirmųjų keturių mėnesių duomenis su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu.
„Nors bendras vidutinių atlyginimų sumažėjimas yra nedidelis – apie vieną procentą, tačiau jis labai skiriasi priklausomai nuo profesijos. Kai kurių profesijų atlyginimų sumažėjimas yra dviženklis, tačiau yra ir tokių sričių, kur algos augo fantastiniu greičiu. Žiūrint bendrai, sričių, kur atlyginimų vidurkis mažėja, yra daugiau nei tų, kur jie didėjo“, - statistiką komentuoja Tomas Toleikis, portalo CVbankas.lt vadovas.
Labiausiai augo informacinių technologijų specialistų algos. Šiek tiek mažiau augo švietimo ir mokymo darbuotojų atlyginimai bei žurnalistų ir ryšių su visuomene specialistų vidutiniai atlyginimai. Vidutinis augimas fiksuojamas tarp personalo, medicinos ir sveikatos darbuotojų, nekilnojamojo turto, žemės ūkio specialistų, dizainerių. Stabilios algos ar nežymus svyravimas fiksuojamas tarp energetikų, virėjų, statybininkų, apsaugos darbuotojų, pardavimų vadybininkų.
Ne tik profesionalų, bet ir miestų gyventojų algos judėjo skirtingomis kryptimis: gyvenančių Vilniuje vidutinis atlyginimas sudarė 667 eurų ir buvo vienu procentiniu punktu mažesnis nei prieš metus. Šiauliuose algų vidurkis sumažėjo 2 proc. iki 589 eurų. Kaune algos augo 1 proc. (iki 585 eurų), o Klaipėdoje fiksuojamas tikras šuolis – trylikos procentų augimas (iki 662 eurų).
Teigiama tendencija, kad ir toliau mažėja atlyginimų skirtumai tarp moterų ir vyrų. Jei pernai moterų algos augo sparčiau nei vyrų, tai šiemet tiek vyrų, tiek moterų atlyginimai mažėjo, tačiau vyrų labiau. Vidutinė vyrų alga sudarė 713 eurų (per metus sumažėjo 1,1 proc.), o moterų 520 eurų (per metus sumažėjo 0,6 proc.)