Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Australijos teismas: žiniasklaidos priemonės atsakingos už komentarus „Facebook“ paskyrose

Australijos teismas nusprendė, kad žiniasklaidos bendrovės yra atsakingos už šmeižikiškus komentarus, paskelbtus jų „Facebook“ paskyrose.
„Facebook“
„Facebook“ / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Naujojo Pietų Velso Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad trys žiniasklaidos bendrovės yra atsakingos už 2016 ir 2017 metais paskelbtus vartotojų komentarus apie sulaikytą vietinį jaunuolį Dylaną Vollerį.

D.Volleris pareiškė, kad leidinių „The Sydney Morning Herald“, „The Australian“ ir „The Sky News“ leidėjos buvo atsakingi už komentarus jų viešuose „Facebook“ puslapiuose, kuriuose buvo D.Volleris buvo vadinamas žagintoju ir kaltinamas pareigūno užpuolimu ir sužeidimu.

Pasak jaunuolio teisininkų, tokie komentarai buvo šmeižikiški.

D.Volleris buvo laikomas sulaikymo centre Šiaurinėje Teritorijoje, o 2016 metais Karališkoji komisija pradėjo tyrimą dėl vaizdo įrašų, kuriuose matomas netinkamas personalo elgesys su sulaikytuoju.

Žiniasklaidos bendrovių teisininkai atsakė, jog negalima tikėtis, kad žiniasklaidos priemonės pajėgs filtruoti šimtus ir tūkstančius komentarų, skelbiamų jų „Facebook“ puslapiuose visą parą.

Visgi, nors ir pripažindamas, kad nutarimas yra susijęs su „besivystančia“ teisės sritimi, teismas nusprendė, kad žiniasklaidos bendrovės yra pajėgios patikrinti ar užblokuoti šmeižikiškus komentarus.

Teismas apsvarstė įvairias bylas – nuo Naujosios Zelandijos iki Honkongo, – ir galiausiai nusprendė, kad žiniasklaidos bendrovės turėtų padengti išlaidas ir galimą žalą, tačiau paliko joms galimybę pateikti apeliaciją.

Teismas dar nenusprendė, ar patys komentarai buvo šmeižikiški.

Byla iškėlė daug klausimų dėl įstatymų, reglamentuojančių „Facebook“ ir kitas socialinės žiniasklaidos svetaines, dėl to, ar ir taip griežti įstatymai Australijos apsaugos nuo šmeižto įstatymai, kurie yra itin palankūs tiems, kurie teigia buvę apšmeižti, netaps dar griežtesni.

„Tai gali turėti toli siekiančių padarinių žiniasklaidos organizacijoms, naudojančioms „Facebook“ kaip platformą“, – pareiškė teisininkų bendrovės „Addisons“ atstovai informaciniame pranešime.

Jei galutinis sprendimas bus nukreiptas prieš žiniasklaidos bendroves, jos bus priverstos „stebėti ir pašalinti bet kokius šmeižikiškus komentarus po savo įrašais“.

Televizijos kanalo „Nine“, kuriam priklauso ir „The Sydney Morning Herald“, vyriausiasis politinis korespondentas išreiškė nerimą dėl „bauginančios apsaugos nuo šmeižto įstatymų krypties Australijoje“, kuri, pasak korespondento, kelia „realų ir tiesioginį pavojų žurnalistikai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai