Paskelbė skaičius
„Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Stanislavas Fedaravičius pasidalijo informacija apie tai, kokios premijos šių metų balandį buvo išmokėtos įmonės darbuotojams. Jis aiškino, Balandį už praėjusius metus „Lietuvos geležinkeliuose“ buvo padalintos premijos. Vidutiniškai viena sudarė 300 eurų, o didžiausia – 550 eurų.
Profesinės sąjungos teigimu, vidutiniškai viena premija sudarė 300 eurų, o didžiausia – 550 eurų.
Įvairių kategorijų darbuotojai gavo skirtingų dydžių premijas, rašoma pranešime žiniasklaidai. Pavyzdžiui: šilumvežio mašinistai gavo iki 550 eurų premijas (I – klasė 450 – 550 eurų; II – klasė 400 – 450 eurų; III – klasė 350 – 400 eurų; IV – klasė 300 – 350 eurų); traukinių konduktoriai vidutiniškai gavo apie 250 – 300 eurų, V kategorijos vagonų tikrintojai – vidutiniškai apie 300 eurų; pardavimų agentės – vidutiniškai apie 200 eurų; konduktorės–kontrolierės – vidutiniškai 200 eurų); kalnelių budėtojai vidutiniškai gavo apie 300 eurų.
Informacija, S.Federavičiaus teigimu, buvo renkama iš darbuotojų, kurie gavo premijas. Tačiau bendrovėje dirba per 7 tūkst. darbuotojų, o „Solidarumas“ vienija tik keliasdešimt jų, todėl apibendrinančios išvados apie visų darbuotojų premijas iš S.Fedaravičiaus pateiktos informacijos daryti negalima.
„Mes narių turime apie 300, bet pusė jų neoficialiai. Nes tik įstoja į profesinę sąjungą, ir juos atleidžia“, – 15min aiškino S.Fedaravičius.
Išsidalijo 5 mln. eurų
Įmonės veiklos valdymas ir skatinimo principai suderinti su LG profsąjungomis, kurioms priklauso per 4 tūkst. darbuotojų, 15min informavo įmonės atstovas Mantas Dubauskas.
Paskatinimas už pasiektus rezultatus visiems darbuotojams sudarė vidutiniškai kiek daugiau nei 80 proc. darbuotojo bazinio mėnesinio darbo užmokesčio.
S.Fedaravičius savo pranešime žiniasklaidai tikina, kad premijoms buvo skirta 6,5 mln. eurų, kurių 1,5 mln. eurų išsidalijo paprasti darbuotojai, o 5 mln. eurų neva išsidalijo administracija.
„Kaip minėjau eilinių darbuotojų yra apie 5 tūkst., kuriems teko tik apie 23,1 proc. (1,5 mln. eurų) skirtų premijoms lėšų nuo 65 mln. eurų, o visą kitą išsidalino administracija. Svarbu paminėti, kad prie anksčiau buvusios vadovybės (nors kaip šiuo metu teigiama, kad atnaujinta bendrovė AB „Lietuvos geležinkeliai“ jau nebe Valstybė Valstybėje, o bendrovė – Valstybėje!), tokio apgaulingo šventinio torto padalinimo niekada nebuvo“, – rašo S.Fedaravičius.
Tuo metu pati įmonė pateikia kiek kitokius skaičius. Bendras skatinimo fondas, M.Dubausko teigimu, sudarė 5 mln. eurų. Iš jo premijos buvo mokamos tiek darbininkiškų pareigybių atstovams, tiek administracijai. Visos įmonių grupės darbuotojų paskatinimo fondas viršijo 6 mln. eurų.
Bendras skatinimo fondas, M.Dubausko teigimu, sudarė 5 mln. eurų. Iš jo premijos buvo mokamos tiek darbininkiškų pareigybių atstovams, tiek administracijai. M.Dubausko teigimu, du trečdaliai sumos buvo išdalinti būtent darbininkiškų profesijų atstovams.
M.Dubausko teigimu, du trečdaliai sumos buvo išdalinti būtent darbininkiškų profesijų atstovams, o administracijai padalintas trečdalis lėšų.
Štai kaip, pasak LG atstovo, buvo apskaičiuojamos premijos: „Paskatinimas už pasiektus rezultatus visiems darbuotojams sudarė vidutiniškai kiek daugiau nei 80 proc. darbuotojo bazinio mėnesinio darbo užmokesčio (tuo atveju, kai darbuotojas dirbo visus metus).
Gamybinių pareigybių darbuotojams buvo skirtas vienodas paskatinimo dydis – kiek daugiau nei 80 proc. bazinio darbo užmokesčio. Administracijos darbuotojams jų tiesioginis vadovas galėjo taikyti papildomą skatinimo koeficientą už asmeninius rezultatus. Tačiau bendras padalinio premijų dydis negalėjo viršyti minėtų 80 proc. padalinio darbo užmokesčio fondo. Kitaip tariant, vienam darbuotojui didesnis paskatinimas galėjo būti skiriamas tik tokiu atveju, jeigu kitam darbuotojui paskatinimas būtų sumažintas. Todėl daugeliu atvejų skatinimo dydis buvo minėti 80 proc. arba nedaug nutolo nuo šio dydžio.“
S.Fedaravičiaus teigimu, darbuotojai nukentėjo dėl to, kad jų premija buvo skaičiuojama nuo bazinio atlygio dydžio, o ne nuo viso atlyginimo.
„Premija buvo skaičiuojama ne nuo darbuotojų viso atlyginimo dydžio, o nuo darbuotojų bazinio atlyginimo, numatyto darbo sutartyse. Viršvalandžiai, šventinės dienos bei naktinis darbas sudaro nemažą dalį pagrindinio atlyginimo „į rankas“, ypatingai šilumvežio mašinistų, kurių naktinių valandų skaičius kartais pasiekia net 50 proc. viso mėn. darbo laiko normos“, – aiškino profesinės sąjungos atstovas.