„Investuojame į naują ir novatorišką produktą, kuriantį aukštą pridėtinę vertę. Šiuo metu Baltijos jūros regione ir kaimyninėse valstybėse panašaus profilio gamyklų nėra, o artimiausios tokio tipo gamyklos veikia Italijoje ir Danijoje. Probiotikų poreikis farmacijos ir veterinarijos rinkose stipriai auga, todėl šioje rinkoje matome ženklias verslo plėtros galimybes“, – sako Vilimas Šimkus, bendrovės „Baltijos biogrūdai“ direktorius.
Naujoje ir novatoriškoje gamykloje dirbsiantys specialistai naudos ir naujoviškus metodus, kurie leis sukurti unikalių savybių probiotikų mišinius.
Iki šiol įvairias verslo įmones aplinkosaugos vadybos ir audito, švaresnės gamybos klausimais konsultavęs verslo idėjos autorius, technikos mokslų daktaras Antanas Jašinskis teigia, kad „naujoviškos ir aukštą pridėtinę vertę kuriančios gamybos atidarymas Lietuvoje yra reikšmingas įvykis visai šalies ekonomikai. Kol kas probiotikų produktų paklausa Lietuvoje yra ženkliai mažesnė, nei aplinkinėse užsienio valstybių rinkose, tačiau vietinė gamyba sudarys palankias sąlygas aktyviau naudoti probiotikus ir Lietuvos verslui. Esu tikras, kad probiotikų, kaip natūralaus ir ekologiškos produkto naudojimas, sukurs dar didesnę Lietuvos verslo gaminamos produkcijos pridėtinę vertę“.
Probiotikų atsiradimas datuojamas 20 amžiaus pradžioje ir susijęs su Rusijos, Vokietijos, JAV, Japonijos ir kitų mokslininkų darbais. Probiotikas kaip bendrinis apibrėžimas susiformulavo tik 1950-1970 metais.
Probiotikai – tai specialiai atrinktų, dažniausiai pieno rūgštį produkuojančių gyvų bakterijų štamai, kurie apsaugo žmonių ar gyvūnų virškinimo traktą nuo žalingų mikroorganizmų, sukuria žarnyne tinkamą mikroflorą ir gerina sveikatingumą. Probiotikai yra gyvų mikroorganizmų preparatai, kurie teigiamai veikia žmonių bei gyvūnų sveikatą ir gerina virškinamojo trakto mikrobinį balansą.