Grupė tai paaiškino išaugusiu reklamos televizijoje kiekiu, teisininkams ieškant naujų ieškovų, nukentėjusių nuo prieštaringai vertinamo „Roundup“ aktyviojo ingrediento glifosato.
Liepos mėnesį ieškinių skaičius siekė 18,4 tūkstančio.
„Bayer“ susidūrė su nuolat augančia ieškinių Jungtinėse Valstijose banga po to, kai pernai perėmė chemikalų gamintoją „Monsanto“ už 63 mlrd. JAV dolerių – tai buvo vienas didžiausių įsigijimų užsienyje Vokietijos įmonių istorijoje.
Teismo paskirtas tarpininkas tarp „Bayer“ ir JAV ieškovų rugpjūtį paneigė pranešimus, jog bendrovė pasiūlė 8 mlrd. JAV dolerių susitarimą, kad būtų panaikinti visi kaltinimai.
Kelių žemesnių instancijų teismai priteisė ieškovams palankus sprendimus „Roundup“ bylose ir priteisė didžiules kompensacijas, nors vėliau šios sumos buvo sumažintos, o „Bayer“ pasižadėjo pateikti skundus, teigdama, kad moksliniai įrodymai patvirtina glifosato saugumą, kai chemikalas naudojama stinkamai.
Trečiadienį „Bayer“ pranešė apie 63,9 proc. (iki 1,04 mlrd. eurų) sumažėjusį grynąjį pelną trečiąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.
Trečiąjį ketvirtį įvyko dar vienas svarbus įvykis – „Bayer“ susitarė parduoti savo veterinarinių vaistų padalinį JAV bendrovei „Elanco Animal Health“ už 7,6 mlrd. JAV dolerių.
Grupė taip pat perduos du gerai žinomus nereceptinių vaistų prekių ženklus – „Dr Scholl's“ ir „Coppertone“ – pirkėjams iš Jungtinių Valstijų ir Vokietijos.