„Bayer“ taps klimato taršos atžvilgiu neutralia bendrove iki 2030 metų“, – verslo dienraščio „Handelsblatt“ svečio skiltyje parašė įmonės vadovas Werneris Baumannas.
Tvarumas taps „neatsiejama bendrovės veiklos ir ilgalaikės ekonominės sėkmės sudedamąja dalimi“, pažymėjo W. Baumannas ir pridūrė, jog ateityje vadovaujančiuosius postus užimančių asmenų atlyginimui įtakos turės emisijų kiekiai ir finansiniai tikslai.
Leverkuzene įsikūrusi bendrovė planuoja pašalinti apie 4 mln. tonų anglies dioksido, kurį kasmet išmeta, pereidama prie atsinaujinančios elektros energijos šaltinių ir efektyvesnių procesų.
Likęs išmetamas teršalų kiekis bus kompensuojamas „biologinę įvairovę didinančiomis anglies surinkimo priemonėmis“, sakoma „Bayer“ pranešime.
Bendrovė pridūrė ketinanti bendradarbiauti su tiekėjais ir klientais, kad paskatintų teršalų išmetamo mažinimą visoje savo tiekimo grandinėje, taip pat siekti mažinti logistikos ir pakavimo apimtis.
„Bayer“, praėjusiais metais už 63 mlrd. JAV dolerių įsigijusi JAV chemikalų bendrovę „Monsanto“, tapo viena didžiausių žemės ūkiui skirtų chemijos produktų gamintojų.
Be tikslo sumažinti išmetamo anglies dioksido kiekius, bendrovė ketina siekti „iki 2030 metų 30 proc. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą vienam kilogramui pasėlių, išauginamų pagrindinėse žemės ūkio rinkose, bei pasėlių apsaugos (pesticidų) poveikį aplinkai.“
Tuo tarpu Jungtinėse Valstijose „Monsanto“ gaminius su glifosatu, įskaitant populiariųjų piktžolių naikinimui skirtą „Roundup“, naudoję pirkėjai yra pateikę apie 43 tūkst. ieškinių, kuriuos priversta spręsti amerikiečių bendrovę perėmusi „Bayer“. Ieškovai teigia, kad chemikalas sukėlė vėžį ir kitas ligas.
„Bayer“ jau yra apskundusi pirmosios instancijos teismo sprendimus, kuriais ieškovams priteistos didžiulės kompensacijos.
Tuo pat metu bendrovė per tarpininkus dalyvauja derybose su ieškovų atstovais, kad galėtų atrasti tenkinantį sprendimą.