Nuolatiniai darbuotojai, kontraktininkai ir laisvai samdomi darbuotojai gali būti atleisti už „rimtus“ nešališkumo principų pažeidimus, skelbia nacionalinis transliuotojas, patiriantis valdančiųjų konservatorių spaudimą dėl jam skiriamo finansavimo ir kai kurių darbuotojų įsitraukimo į politiką.
„Nešališkumas yra pagrindas, kuriuo grindžiami mūsų įžvalgūs, įdomūs ir novatoriški reportažai“, – sakoma naujojo generalinio direktoriaus Timo Davie laiške darbuotojams.
„Šios gairės turėtų mums padėti tęsti šį darbą ir stiprinti auditorijos pasitikėjimą“, – nurodė T.Davie, buvęs bendrovės „PepsiCo“ vadovas ir Konservatorių partijos narys, nuo rugsėjo 1 dienos vadovaujantis BBC.
Viena iš transliuotojo įžymybių, patekusių į T.Davie akiratį, yra buvęs anglų futbolininkas ir laidų vedėjas Gary Linekeris, dažnai reiškiantis savo nuomonę tviteryje.
G.Linekeris ir kai kurie BBC darbuotojai išreiškė paramą „Manchester United“ futbolininko Marcuso Rashfordo kampanijai, kuria siekiama priversti vyriausybę pasibaigus koronaviruso pandemijai toliau teikti nemokamą maitinimą mokyklose vaikams iš neturtingų šeimų.
BBC taip pat yra priverstas gintis, kad nekontroliuoja savo darbuotojų veiklos ne darbo metu. Šiaurės Amerikos skyriaus redaktorius Jonas Sopelas pernai sulaukė kritikos, kad už užmokestį sakė kalbą tabako milžinei „Philip Morris International“ Majamyje.
Šios gairės turėtų mums padėti tęsti šį darbą ir stiprinti auditorijos pasitikėjimą.
Pasak T.Davie, pagal galiojančias naujas gaires, darbuotojai turės deklaruoti „tam tikrus darbus, atliekamus už BBC ribų“, kaip tai daro parlamento nariai.
Generalinis direktorius taip pat planuoja atsisakyti kai kurių „kairuoliškų“ komedijų, konservatorių nuomone, per daug šališkų tokiais klausimais kaip „Brexitas“.