Ministras jau pareikalavo, kad agentūra „itin skubiai“ pateiktų ataskaitą apie veiksmus, kurių ėmėsi, ir „tiksliai bei išsamiai išdėstytų visas aplinkybes“, praneša Belgijos žiniasklaida.
Gavęs ataskaitą, ministras rengiasi būtiną informaciją perduoti parlamento ekonomikos ir žemės ūkio komisijai, kuri antradienį planuoja svarstyti šią problemą.
Belgijos ekologai, medikai, mokslininkai ir politikai iš valdžios reikalauja paaiškinimų, kodėl nuo visuomenės taip ilgai buvo slepiama sveikatai svarbi informacija.
Paaiškinimų taip pat laukia Vokietija ir Nyderlandai. Abi šalys, kurioms fipronilo krizė padarė didžiausią poveikį, nori išsiaiškinti, kodėl jų Belgijos kaimynai apie kiaušiniuose aptiktus insekticido pėdsakus pranešė tik liepos 20 dieną, nors apie tai žinojo jau birželio pradžioje.
AFSCA teisinasi, kad apie kiaušinių užteršimą, apie kurį sužinojo vasaros pradžioje, iš karto nepranešė dėl to, kad tuo pat metu šį atvejį tyrė prokuratūra ir informacija nebuvo atskleidžiama tyrimo sumetimais.
Savo pareigas neseniai pradėjęs eiti D. Ducarme pareiškė, jog įsipareigoja „užtikrinti visišką skaidrumą šiuo itin svarbiu klausimu“, nes jis yra susijęs su „vartotojų ir jų sveikatos apsauga“.
Skandalo epicentre atsidūrė Nyderlandų įmonė „ Chickfriend“, naikinanti vištų parazitus. Ji naudoja preparatą „Dega 16“, kurio sudėtyje yra sveikatai kenksmingos medžiagos – fipronilo.
Aptikus šį insekticidą, iš prekybos tinklų Vokietijoje ir Nyderlanduose buvo atšaukti milijonai vištų kiaušinių. Nyderlanduose jau buvo paskersti šimtai tūkstančių vištų dedeklių. Manoma, kad iš viso jų bus paskersta apie 1 milijoną.