Visus šiuos metus diržus veržtis priversta gamintoja planuoja iki 2021 metų pabaigos planuoja atsisakyti dar apie 7 000 darbo vietų. Įgyvendinus atleidimus, bendrovės darbuotojų skaičius nuo šių metų sausį siekusių 160 000 sudarys 130 000.
„Boeing“ pranešė, kad trečiojo ketvirčio nuostoliai siekė 449 mln. JAV dolerių, palyginti su 1,2 mlrd. JAV dolerių pelnu tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.
Pajamos susitraukė 29,2 proc. iki 14,1 mlrd. JAV dolerių.
Staigus komercinių lėktuvų poreikio sumažėjimas paskatino oro linijų bendroves atšaukti lėktuvų užsakymus arba atidėti pristatymus, o tai apkarpė „Boeing“ pajamas.
Be to, bendrovės finansai patyrė spaudimą dėl to, kad nuo 2019 metų kovo mėnesio uždrausta naudoti orlaivius „Boeing 737 MAX“, nors, regis, pakartotinio patvirtinimo procesas artėja prie pabaigos.
„Pasaulinė pandemija šį ketvirtį ir toliau darė spaudimą mūsų verslui, todėl prisitaikome prie šios naujos realybės, atidžiai valdydami savo likvidumą ir pertvarkydami savo įmonę į aiškesnę, atsparesnę ir tvaresnę ilgesniu laikotarpiu bendrovę“, – pažymėjo generalinis direktorius Davidas Calhounas.
„Boeing“ nepranešė apie papildomus komercinių lėktuvų gamybos sumažinimus.
„Boeing“ akcijos prieš prasidedant prekybai ūgtelėjo 0,3 proc., iki 155,65 JAV dolerio už akciją.